Konto

BIM infravaldkonda

BIM infravaldkonnas

Vaata, millised targad ja sidusad BIM lahendused teevad infravaldkonna projektid tulemuslikuks

Mis viib paremate tulemusteni?

BIM on saamas tavapäraseks lahenduseks infrastruktuuri projektides üle maailma.

Kuna tänased infravaldkonna projektid on muutumas järjest keerukamaks, siis BIM põhimõtteid rakendades saab lihtsustada projektimeeskonna koostööd, vähendada vigu, suurendada kulude ennustatavust ning parandada projekti arusaadavust. Tekib võimekus mängida läbi erinevaid stsenaariume ning saada andmetepõhist tõendust, et projekte on võimalik lõpetada tähtaja ja eelarve piires. Tulemuslikkusele aitab kaasa ka see, et struktureeritud BIM info on kasutatav ja kättesaadav üle terve projekti elutsükli. Vaata Autodeski nägemust infravaldkonnale.

autodesk-civil-3d-badge-2048

Autodesk Civil3D 2024 – uus versoon, uued ja täiendatud funktsioonid

Loe Autodeski ametliku instruktori ja Civil 3D spetsialisti Ingmar Aija kokkuvõtet 2024 versiooni uuendustest.

Väo liiklussõlme 3D InfraBIM

Infravaldkonna progressist

Loe Ingmar Aija tegemistest ja tema mõtisklusi infravaldkonna progressi teemadel.

BIM360_Civil3D_Social_1200x627

Autodesk Civil 3D koostöövõimalused BIM 360 Design abiga

Loe, kuidas BIM 360 Design aitab Civil 3D tarkvara kasutades tööd koordineerida.

Konteksti modelleerimine Autodeski tarkvaradega

Märksõnad: InfraWorks, BIM, GIS, Civil 3D

Civil 3D

Autodesk® Civil 3D® on töövahend inseneridele teede, detailplaneeringute, geodeesia, keskkonnarajatiste jms projekteerimiseks ning dokumenteerimiseks. Rakendus toetab BIM töövoogusid.

AutoCAD Civil 3D kasutatavad ehitusinfo mudeli (BIM) metoodika võimaldab inseneridel analüüsida juba võimalikult varajases etapis projekti protsessi, transporti, mullatööde mahtusid ning mõju keskkonnale. Riskide, vigade ja väljajätmiste hulk väheneb ning võimalikele muudatustele saab reageerida kiiremini.

InfraWorks

Autodesk InfraWorks on infravaldkonna disaini- ja planeerimisplatvorm, mis võimaldab infomudeleid luua reaalses kontekstis.

Peamisteks funktsiooniks on seejuures maa-ala ja teede- ja rajatiste koondmudelis planeerimine ja eskiistasemel modelleerimine ning seeläbi erinevate võimalike lahenduste kontseptsiooniline simuleerimine ja visualiseerimine. Tarkvara võimaldab koondada mitmed olulised infoallikaid, nagu näiteks konkreetse planeeringuga seotud erinevad 3D mudelid, GIS andmed, punktipilved, satelliitfotod ja ka näiteks Oracle andmebaasid.

ReCap Pro

ReCap Pro on Autodeski lähetolukorra digitaliseerimise lahendus infomudelite loomiseks.

Autodesk ReCap Pro aitab droonifotode, 3D laserskänneeringute või UAV andmete alusel luua 3D mudeleid ja 2D jooniseid. Pilvepõhine rakendus tekitab punktipilve või meshi, mida saab edasi töödelda BIM töövahenditega näiteks Autodesk Infraworks ja Civil3D tarkvaraga.

AEC Collection

Autodesk Architecture, Engineering & Construction Collection ehk AEC Collection koondab peamised Autodeski infravaldkonnale mõeldud tooted, võimaldades sellega nutikat ja sidusat BIM töövoogu.

Autodesk Architecture, Engineering & Construction Collection ehk AEC Collection koondab peamised Autodeski ehitusturule suunatud tooted nagu Revit, Civil 3D, Infraworks, AutoCAD, Navisworks,3ds Max  pluss muud tooted ühte pakendisse. Vaata siit täielikku nimekirja toodetest.

BIM 360

Autodesk BIM 360 on loodud ühendamaks ehitus- ja disainimeeskonda. Tegemist on pilvepõhise lahendusega, mis laseb organiseerida kogu projekti infot, protsesse, paberimajandust, 2D plaane ja 3D mudeleid.

BIM 360 Docs – projektipank- ja koostöökeskkond, mis on muuhulgas alusplatvormiks ja siduvaks elemendiks nii BIM 360 platvormile endale kui ka enamikule teistele Autodesk toodetele. Toetatud on ka kolmandate osapoolte lahenduste integratsioonid.

bim-360-design-badge

BIM 360 Design

Autodesk Civil 3D koostöövõimalused paranevad BIM 360 Design abiga.

BIM 360 Design on pilvepõhine Civil 3D and Revit koostöölahendus, mis pakub erinevate ettevõtete omavaheliseks koostööks mitmesuguseid disaini koordineerimise võimalusi. BIM 360 Design aitab visualiseerida muudatusi, teha mobiilipõhised märkmed, hallata kommentaare ja veakäsitlusi ning hoiab projekteerimise käigus tekkivad andmed ühes kohas ning kättesaadvana.

Ingmar_Aija

Ingmar Aija

Ingmar Aija on lõpetanud Eesti Maaülikooli, veemajanduse eriala. Töötanud projekteerijana ning Autodesk tarkvara konsultandina üle 8 aasta.

Selle aja jooksul on Ingmar nõustanud ning koolitanud paljusid Eesti taristu ehitus-ja projekteerimisvaldkonnas tegutsejaid kasutama AutoCAD Civil3D tarkvara hüvesid.

Ingmar on Autodeski tarkvara ametlikult tunnustatud instruktor Usesofti koolituskeskuses ja õpetab tarkvarasid InfraWorks ja  AutoCAD Civil 3D.
Vaata ka youtube kanalilt ülevaadet Ingmari töödest ja videot, kuidas Maaameti avaandmeteid kasutada. Täpsemalt saab selles videos ülevaate mida on vaja teha, et lidarandemtest(LAZ) Civil3D pinnamudel koostada. Kasutatud tarkvarad: Autodesk ReCap, Autodesk CIvil3D ja Lazzip.

VaikoVeeleid-sqr

Vaiko Veeleid

Haridus: Tallinna Tehnikakõrgkool, rakendusgeodeesia

Vaiko töötab põhikohaga Hades Geodeesias ja on nüüdseks olnud geodeesia alal ligikaudu 10 aastat.

Alustas ta klassikalise geodeesiaga, kuid viimased 3-4 aastat on ta ettevõttes arendanud ka 3D-mõõdistamist. Arendamiste käigus on ta omandanud palju praktilist kogemust ja ka teadmisi, et millal ja milliseid seadmeid ja lahendusi erinevates olukordades rakendada.

Usesoftis õpetab ReCap Pro kaasabil töötlema punktipilvesid ja pinnamudeleid ning neid rakendama näiteks Civil 3Ds.

HendrikPark-sqr

Hendrik Park

Haridus: Tallinna Tehnikaülikool, Infosüsteemide Analüüs ja Kavandamine MSc – käimasolevad õpingud; Eesti Maaülikool, ehitusinsener, MSc

Hendrik on töödanud objektijuhina (KVL Ehitus OÜ) ja ka projekteerimise projektijuhina (Novarc Group AS). Hetkel töötab BIM konsultandina ettevõttes Usesoft AS ning lööb tootejuhina kaasa ka ühes Eesti IT start-up ettevõttes (build.works Technologies OÜ).

Põhiliseks huvialaks ongi ehitusvaldkonna digitaliseerimisega seotud küsimused. On osalenud ka erinevates digitaalehituse alastes arendustöödes, muuhulgas Digitaalehituse klastri ja EVS/TK50 tegevustes kaasalöömise läbi.

Usesoftis on BIM konsultandiks ning on keskendunud konkreetsemalt BIM 360 ja Navisworks toodetele.

Küsi lisainfot

Või helistage 6 305 105, kirjutage [email protected]

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.