Konto

Autodeski tarkvara laborid

Autodeski tarkvara laborid

Autodeski tarkvara laborid ehk tasuta lühikoolitused

Järelvaatamine

Veebikoolitused

+372 6 305 105

Tasuta

Autodeski tarkvara laborid

Usesofti koolituskeskuse Autodeski tarkvara laborid ehk tasuta lühikoolitused.

Tutvu ehitus-, tootmis- ning infravaldkonna lahendustega ja Autodeski uusima tarkvaraga.

Esitlusel on Revit, Civil 3D, InfraWorks, Inventor ja AutoCAD  uusimad versioonid.

Kava

Järelvaatamine

Infraworks ja Civil 3D labor

Civil3D ja InfraWorks näitel andmete rakendamisest

AutoCAD Civil 3D on töövahend inseneridele teede, detailplaneeringute, geodeesia, keskkonnarajatiste jms projekteerimiseks. Võimaluste hulka kuuluvad mitmed maastiku ja rajatiste modelleerimisvahendid, georuumilised ja sadevete analüüsid, mahtude arvestus, dünaamilised mullatööde kalkulatsioonid jpm.

Autodesk InfraWorks on infravaldkonna disaini- ja planeerimisplatvorm, mis võimaldab infomudeleid reaalses kontekstis nii luua kui ka hallata. Peamisteks funktsiooniks on seejuures maa-ala ja teede- ja rajatiste koondmudelis planeerimine ja eskiistasemel modelleerimine ning seeläbi erinevate võimalike lahenduste kontseptsiooniline simuleerimine ja visualiseerimine.

Laboris tutvume töövahenditega ja vaatame kuidas kasutada Maa-ameti andmeid modelleerimiseks Civil 3D ja visualiseerimiseks InfraWorks tarkvaras.

 

Ingmar Aija (Usesoft AS, Autodeski poolt atesteeritud instruktor)

NB! Laboris toimub õppetöö instruktori juhendamisel praktilisi ülesandeid lahendades. Kui soovid kaasa teha, laadi alla ja paigalda Civil 3D ja Infraworks 30 päevane prooviversioon.

Järelvaatamine

Revit MEP labor

Revit MEP – Efektiivsuse tõstmise meetodite katsetamine

Revit on spetsiaalselt BIM-metoodika jaoks loodud tarkvara. BIM ehk ehitusinfo modeleerimine on tänapäevane standard ehitusvaldkonnas võimaldades efektiivsemat ehitist ja ehitust.

Revit pakub arhitektidele, inseneridele ja ehitusjuhtidele töövahendeid, mis on 3D, parameetrilised, intelligentsed, intuitiivsed.

Tulemus on BIM ja ilus.

Laboris vaatame erinevaid meetodeid kuidas on võimalik Revit MEP mudelis töötades oma töövooge ja kontrolliprotsesse luua ja optimeerida.

 

Karli Aau (Usesoft AS, Revit MEP spetsialist; Infragate Eesti AS, KVJVK-insener/BIM-koordinaator)

NB! Laboris toimub õppetöö instruktori juhendamisel praktilisi ülesandeid lahendades. Kui soovid kaasa teha, laadi alla ja paigalda Reviti 30 päevane prooviversioon.

Järelvaatamine

AutoCAD labor

AutoCAD ülevaade

AutoCAD on oma olemuselt projekteerimistarkvara, mis võimaldab luua jooniseid kõige erinevamate valdkondade tarbeks.

Tänu oma universaalsusele on ta muutunud sisuliselt arvutijoonestamise standardiks.

Labori käigus demonstreerime programmi liidest ja põhilisi 2D töövahendeid, samuti jooniste ülesehitust, väljatrükki, ning annotatsioonide, viirutuste ja blokkide kasutamist.

 

Jaak Aavik (Usesoft AS, Autodeski poolt atesteeritud instruktor)

NB! Laboris toimub õppetöö instruktori juhendamisel praktilisi ülesandeid lahendades. Kui soovid kaasa teha, laadi alla ja paigalda AutoCAD 30 päevane prooviversioon.

Järelvaatamine

Inventor labor

Inventor ja Revit -Tootmis- ja ehitusvaldkonna koostöö

Autodesk Inventor on kõrgetasemeline 3D-tootearendustarkvara mehaanika- ja tootmisvaldkonna disaineritele ning inseneridele.

Inventoriga loodud digitaalne mudel on justnagu „elus” sisaldades kogu vajalikku infot koostust ja detailidest ning nendevahelistest seostest. See on reaalse objekti täpne digitaalne prototüüp.

Laboris katsetame tootmis- ja ehitusvaldkonna modelleerimistarkvara koostööd. Ehitust peetakse sageli tootmisest eraldiseisvaks valdkonnaks. Praktikas on aga kõik ehitiste detailid vaja tootjate poolt valmistada. Paljud komponendid (seadmed, liinid, trepid) oma detailse lahendusega peavad sobima kokku ehitisega. Üldjuhul vajab selline ülesanne parima tulemuse saavutamiseks kahe erineva tarkvara kasutamist.
Autodesk pakub natuke üldisemaks ehituslikuks projekteerimiseks Revit tarkvara ja detailseks tootmismudelite modelleerimiseks ning joonestamiseks Inventor tarkvara. Alates sellest kümnendist on muudetud Inventori ja Reviti vaheline koostöö sujuvaks. 2022 versioon aitab sulgeda ahela, kus emmas-kummas tarkvaras loodud mudelid on võimalik võtta kasutusse teises muutuva (lingitud) mudelina.

 

Tõnis Ots (Usesoft AS, Autodeski poolt atesteeritud instruktor)

NB! Laboris toimub õppetöö instruktori juhendamisel praktilisi ülesandeid lahendades. Kui soovid kaasa teha, laadi alla ja paigalda Inventor Professional 30 päevane prooviversioon.

Instruktorid

Ingmar_Aija

Ingmar Aija

Usesoft AS
Autodeski poolt atesteeritud instruktor,
InfraBIM konsultant

CV

Haridus: Eesti Maaülikool, veemajandus, MSc

Ingmar on InfraBIM OÜ konsultant ja juhatuse liige. Ettevõte on spetsialiseerunud suuremõõtmeliste taristu alaste projektide visualiseerimisele.

Samuti on ta töötanud projekteerijana ning on ka veel tänasel päeval Autodesk tarkvara konsultant.

Aastate jooksul on Ingmar nõustanud ning koolitanud paljusid Eesti taristu ehitus-ja projekteerimisvaldkonnas tegutsejaid kasutama Civil3D tarkvara.

KarliAau-sqr

Karli Aau

Usesoft AS, Revit MEP spetsialist;
Infragate Eesti AS, KVJVK-insener/BIM-koordinaator

CV

Haridus: Tallinna Tehnikaülikooli kütte- ja ventilatsiooni magistrikraad; Aalborgi Ülikool magistrikraad; Tallinna Tehnikakõrgkool, rakenduskõrgharidus

Karlil on veemajanduse valdkonna magistrikraad Aalborgi Ülikoolist ja KVJ valdkonna magistrikraad Tallinna Tehnikaülikoolist. Oma BIM teekonda alustas ta modelleerijana Eesti-Kanada firmas Ehvert Mission Critical, kust sai esimese praktilise kogemuse 3D mudelis tehnovõrkude projekteerimises.

Alates 2015 aastast liitus ta Novarc Group AS-ga, kus tegeles inseneri/BIM-koordinaatoriga ning sama ametiga jätkas alates 2018a. Endover KVB-s. Tänasel päeval töötab ta Infragate Eesti AS-is KVJVK inseneri/BIM-koordinaatorina. Tema põhifookus on endiselt tehnosüsteemidel.

jaak-aavik

Jaak Aavik

Usesoft AS
Autodeski poolt atesteeritud instruktor

CV

Haridus: Jaak on lõpetanud nii Kunstiülikooli disainieriala kui Tehnikaülikooli sildade ja teede eriala.

Töötanud disaineri ja konstruktorina mitmetes ettevõtetes ja õppejõuna nii Kunstiülikoolis kui ka muudes kõrgkoolides.

Töötab Usesoftis CAD tarkvara konsultandi ja koolitajana alates aastast 2006.

Jaak on andnud välja mitmeid CAD tarkvara õpikuid ja arendanud CAD tarkvara koolitusmaterjale.

tonis3

Tõnis Ots

Usesoft AS
Autodeski poolt atesteeritud instruktor,
DoWisely OÜ konsultant

CV

Haridus: Tõnis on erialalt diplomeritud mehaanikainsener. Ta on omandanud magistrikraadi Tallinna Tehnikaülikoolis tootmistehnika erialal.

Tõnis omab CAD programmide kasutamise alal üle 15 aasta pikkust kogemust. Tema parimad teadmised on Autodeski mehaanika tarkvaradest Inventor, Vault, Autocad ja Fusion 360.

Koolituskalender

3ds Max, Civil 3D, InfraWorks, Fusion 360, Inventor ja AutoCAD tarkvara kursused

Info algavate koolituste kohta leiad koolituskalendrist.

Helistage: +372 6 305 105
Kirjutage: [email protected]