Konto

autodesk-civil-3d-badge-2048

Autodesk Civil3D 2024 – uus versoon, uued ja täiendatud funktsioonid

Autodesk Civil 3D 2024

Ülevaade Autodesk Civil3D 2024 uutest omadustest

Civil 3D 2024

Räägime põgusalt uutest omadustest, mis on lisatud Autodesk Civil3D 2024 tarkvarale.

Autodesk Civil3D on inseneri- ja disainitarkvara, mis on loodud spetsiaalselt tsiviilehituse projekteerimiseks ja dokumenteerimiseks. Civil3D võimaldab inseneridel ja disaineritel luua täpseid ja tõhusaid projekte, mis vastavad tsiviilehituse standarditele ja nõuetele.

Civil3D 2024 toob kaasa mitmeid uusi funktsioone ja täiustusi, mis muudavad tarkvara veelgi kasulikumaks ja võimsamaks.

Ülevaate uuendustest leiab siit Autodeski videost : What’s New in Civil 3D 2024, kuid mõned olulisemad uuendused on siiski toodud välja ka järgnevas postituses.

Peamised 2024 versiooni uuendused

Kliki pildil suurendamiseks

Project Explorer

Project Explorer on tööriist Autodesk Civil 3D tarkvaras, mis võimaldab kasutajatel hallata objekte ja seadeid nende Civil 3D projektides. See pakub hierarhilist vaadet kõigist projektis olevatest objektidest, sealhulgas pindadest, telgedest, profiilidest, koridoridest ja muust.

Project Exploreri abil saab kiiresti leida ja muuta objekte, luua uusi objekte ning neid organiseerida. Samuti on võimalik kasutada filtreid, et kuvada vaid teatud tüüpi objekte või teatud omadustega objekte. See muudab projekti haldamise lihtsamaks ja tõhusamaks.

Hea tööriist ka igasuguste tabelite ja väljavõtete tegemiseks nii AutoCAD-i tabeli, Exceli tabelina või PDF dokumendina.

See tööriist oli ka varem olemas (alates C3D 2022) ja saadaval Civil3D kasutajatele, kellel oli soetatud AEC Collection erinevate tarkvaradega.

Uues Autodesk Civil3D 2024-s on Project Explorer vaikimisi kaasas ning avatav Civil3D objekti valimisel parem hiirekliki alt (vaata pilti).

Kliki pildil suurendamiseks

Project Exploreri uuenduste hulgast leiab täienduse, mis annab ülevaate joonises kasutuses olevatest Property Set-idest ja vajadusel võimadab ka selles olevaid andmeid täiendada.

Kuna info lisamine objektidele muutub iga päevaga aina olulisemaks, siis igati ajakohane uuendus ja võiks “BIMMIMISEL” aktiivset kasutust leida.

Kes ei ole veel Civil 3D-s Project Explorerit avastanud, siis tehke proovi. Ülevaate Project Explorer täiendustest leiab Autodeski Help leheküljelt What’s New in Project Explorer.

Corridor Transitions

Järgnevast videolõigust leiate mõned viited Corridor mudeli koostamise täiendustest: “VIDEO: Corridor Transitions”.

Kokkuvõtte koostas Ingmar Aija, Autodeski ametlik instruktor

Ingmar Aija

Infrakit OÜ, juhatuse liige
Usesoft AS, Autodeski ametlik instruktor

+372 6 305 105
[email protected]

Ingmar on lõpetanud Eesti Maaülikooli, veemajanduse eriala. Ingmar on töötanud projekteerijana ning Autodesk tarkvara konsultandina üle 10 aasta. Visualiseerinud InfraBIM OÜ ettevõttega enamuse Eesti viimase 10 aasta suurematest taristuprojektidest. Täna toimetab Ingmar Infrakiti tarkvara platvormiga, aidates taristu ehituse protsesse digitaliseerida.

Tutvu ka teemaga seotud koolituste ja toodetega

autodesk-civil-3d-badge-2048

Civil3D litsentsid

Telli Civil3D e-poest

Brand-image-02-t

Koolituskalender

Civil3D kursused Autodeski ametlikus koolituskeskuses.

Infopäring

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.