Konto

AutoCAD 2D põhikursus

504 + km

Kursuse eesmärk on tutvustada peamisi tasapinnaliste (2D) joonistega töötamise vahendeid AutoCAD-is: liitjooni, kihte, väljatrükki, annotatsioone, plokke, viirutusi jms, et koos algkursusel omandatud joonestamise kogemusega saavutada põhilised oskused ja ülevaade programmist.
Tootekood: - Kategooriad: , ,
Tarkvara Icon

Tarkvara

Usesoft on Autodeski Gold Partner ning tarkvara ametlik edasimüüja Eestis aastast 1992

Koolitused Icon

Koolitused

Ettevõte on Autodeski sertifitseeritud koolituskeskus (Authorised Training Center) aastast 1998

Spetsialistid Icon

Spetsialistid

Meie instruktorid on Autodeski poolt atesteeritud või/ja omavad tarkvara konsulteerimisel ja koolitamisel pikaajalist kogemust

Lisainfo

Kursuse maht

Täiendõppe punktid

7,2 Inseneride Liidu poolt kinnitatud TP-d

Läbiviimise koht

Toimumise aeg

Päevakava

Operatsioonisüsteem

Toote kirjeldus

Kursuse eesmärk on tutvustada peamisi tasapinnaliste (2D) joonistega töötamise vahendeid AutoCAD-is: liitjooni, kihte, väljatrükki, annotatsioone, plokke, viirutusi jms, et koos algkursusel omandatud joonestamise kogemusega saavutada põhilised oskused ja ülevaade programmist.

Vaata õppekava

Kursuse lõpetanu:
– oskab seadistada mõõteobjekte ja mõõtmestada tasapinnalisi (2D) jooniseid;
– oskab kasutada tasapinnaliste (2D) jooniste töötlemisel vajalikke vahendeid (liitjoon, annotatsioon, plokk, viirutus);
– oskab opereerida kihtidega;
– oskab seadistada tasapinnaliste (2D) jooniste väljatrükki;
– oskab tasapinnalisi (2D) jooniseid välja trükkida.

Sihtrühm
Kursus on algkursuse jätkuks, pakkudes põhjalikumat ülevaadet AutoCADist. Oodatud on ka inimesed, kes juba töötavad AutoCADiga, kuid soovivad ennast täiendada põhikursuse teemade osas. On soovitatav, et osalejad valdavad algkursusel käsitletud programmi elemente (vt. AutoCADi algkursuse kirjeldust), et kursusel takerdumata kaasa töötada.

Kursuse sisu
Kursus toimub AutoCADi baasil, kus kõik teemad töötatakse läbi vastavate harjutuste sooritamisega. Lisaks saavad kuulajad tasuta kirjaliku õppematerjali, mis sisaldab teemade kirjeldusi koos harjutuste illustratsioonidega ja lahenduskäigu kirjeldusega. Algkursusel läbitud teemasid puudutatakse ainult põgusalt, eeldades, et need on juba omandatud. Iga kursuse läbinu saab tasuta kaasa kursuste konspekti, mis sisaldab rohkem ülesandeid kui klassis käsitletakse, pakkudes nii võimalust iseseisvaks tööks ja täites mingil määral õpiku funktsioone. Samuti anname osalejatele võimaluse lisaväärtusena vaadata tasuta salvestatud AutoCAD-i kihtide ja väljatrüki e-kursust ja AutoCAD-is mõõtmestamise e-kursust Kõigil kursusel osalejatel soovitatakse alla laadida AutoCAD LT 30 päevane tasuta prooviversioon, siis saab harjutamist „kodus“ jätkata.

Vaata ka AutoCAD kursuste komplekte!

AutoCAD alg + 2D põhikursus

 AutoCAD alg + 2D põhikursus + 3D kursus

AutoCAD alg + 2D põhikursus + Revit

AutoCAD alg + 2D põhikursus + Civil 3D baaskursus

AutoCAD alg + 2D põhikursus + Inventor baaskursus

Kursusel läbitavad teemad:

• Joonestamine kihtidel;
• Liitjooned ja splainid; liitjoonte modifitseerimine;
• Jooniste lugemine; info jooniselt;
• Mudeli ruum ja paberi ruum, vaateaknad;
• Plokid ja nende redigeerimine;
• Välisviited (Xrefid);
• Viirutused;
• Hoone plaani ja vaadete koostamine;
• Jooniste sätestamine väljatrükiks.

Jäin väga rahule teie koolitusega nii 2D kui ka 3D. Teie koolitajad on mõnusad ja kui tekib lisaküsimusi alati aitavad.
Teie koolitusel õppisin teksti ja mõõtjoonte vormindamist ja kihte, mida ma muidu ei olnud kasutanud. Kihid teevad joonise ülesehituse palju mugavamaks, kuna erinevatesse tootmisüksustesse erinevaid detaile vaja näidata.
Ühesõnaga ma väga rahul teie pakutud koolitudega ja kiitus teie koolitajatele 🙂

Rena, Tallinn (osales kursusel 2022)

On vajalik neile kes töötavad ehituse valdkonnas ja kellel tuleb tegemist ehitusjoonistega. Mitte ainult kui on vaja midagi joonestada vaid ka siis kui on vaja kasutada Autocadi nende jooniste vaatamiseks ja erineva info omandamiseks ehituse projekti kohta.
Mihkel (osales kursusel 2023)

Kursus oli igati hea ja vajalik. Eriti kiidan selle harjutusvihiku eest teid. Seda saan veel läbi mängida 20 päeva, kuni AUTOCAD 23 prooviversioon veel kehtib.  Hea lugemine. Igal õhtul loen 10 lk. Ja hommikul proovin reaalselt järgi teha.
Rene, Tallinn (osales kursusel 2023)

Küsi lisainfot

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Instruktorid

Hele Järv

Usesoft AS, Autodeski poolt atesteeritud instruktor

Haridus: Hele Järv on Tallinna Tehnikaülikooli keemia- ja materjalitehnoloogia teaduskonna puidutöötlemise eriala magistrant ning on lõpetanud Tallinna Tehnikakõrgkooli ehitusarhitektuuri eriala. Töötanud arhitektina mitmetes ettevõtetes. Hele töötab Usesoftis tarkvara konsultantiga alates aastast 2015 ja AutoCAD koolitajana alates aastast 2019.

Kadri Maikov

Usesoft AS, Autodeski poolt atesteeritud instruktor

Haridus: Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuur, (PhD). Kadri Maikov on Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuri eriala lektor. Ta annab loenguid nii Eestis kui Soome ülikoolis HAMK (University of Applied Sciences). Kadri on teinud mitmeid haljastusprojekte ja võistlustöid aktiivselt alates 1999 aastast. Ta kuulub mitmesse peamiselt maastikukujundusega tegelevasse liitu ning kirjutab aktiivselt populaarteaduslikel kui ka teaduslikel teemadel.

Jaak Aavik

Usesoft AS, Autodeski poolt atesteeritud instruktor

Haridus: Jaak on lõpetanud nii Kunstiülikooli disainieriala kui Tehnikaülikooli sildade ja teede eriala. Töötanud disaineri ja konstruktorina mitmetes ettevõtetes ja õppejõuna nii Kunstiülikoolis kui ka muudes kõrgkoolides. Töötab Usesoftis CAD tarkvara konsultandi ja koolitajana alates aastast 2006. Jaak on andnud välja mitmeid CAD tarkvara õpikuid ja arendanud CAD tarkvara koolitusmaterjale.

Sulle võib meeldida ka…