Konto

SketchUp PRO baaskursus

504 + km

Sketchup võimaldab tekitada 3D jooniseid „pliiatsi ja paberi“ sarnaste võtetega, et kiiresti luua ilmekas ruumiline mudel juba esialgse eskiisi alusel ning esitleda oma ideed kaastöötajatele ja klientidele. Kursusel tutvustatakse SketchUp tasuta versiooni ja SketchUp Pro kasutamise võimalusi ja võtteid 2D/3D jooniste loomiseks.
Tootekood: - Kategooriad: , , , Silt:

Lisainfo

Kursuse maht

Läbiviimise koht

Toimumise aeg

Päevakava

Toote kirjeldus

Sketchup võimaldab tekitada 3D jooniseid „pliiatsi ja paberi“ sarnaste võtetega, et kiiresti luua ilmekas ruumiline mudel juba esialgse eskiisi alusel ning esitleda oma ideed kaastöötajatele ja klientidele. Sketchupi väljundit võib kuvastada (render) mitmel viisil: otse välja trükkida, salvestada pikselfailina töötlemiseks fototöötlusprogrammiga või vektorkujundina töötlemiseks vektortarkvaraga jms. Kursuse eesmärgiks on tutvustada programmi Sketchup kasutamise võimalusi ja õpetada võtteid 3D jooniste loomiseks.

Vaata õppekava

Kursuse läbinu oskab:
– Luua arhitektuursete ja ka diskreetsete objektide ruumilisi mudeleid nii „tühjalt kohalt“ kui ka tasapinnaliste jooniste (näiteks .dwg) alusel ning kuvada neid päikesevalguse ja varjudega;
– Luua (PRO versioonis) jooniste lehti, mis on varustatud mõõtmete, annotatsioonide, kirjanurkade jms paberjooniste atribuutidega;
– Laadida ja kasutada Warehouse’ saidilt valmis mudeleid ja lisamooduleid.

Sihtrühm
Kursuse edukaks läbimiseks on vajalik omada ettekujutust ruumilisest situatsioonist ja selle esitamisest tasapinnalisel meediumil (paberil, arvuti ekraanil). Samuti peaks kursusel osaleja valdama Windowsi või OSX operatsioonisüsteeme tavakasutaja tasemel (oskama navigeerida andmekandjatel failide leidmiseks ja salvestamiseks). Vajalik on ka arusaamine vektor- ja pikselgraafika olemusest ja erinevustest.

Kursuse sisu
Kursus viiakse läbi SketchUp Pro baasil ehkki kahel esimesel päeval käsitletakse teemasid, mis on kasutavad ka programmi vabavarana saadava Sketchup Free versioonis. Kursus on kombinatsioon loengumaterjalidest, esitlustest ning iseseisvatest, instruktori juhendamisel täidetavatest ülesannetest. Kõiki teemasid käsitletakse koos vastavate harjutuste sooritamisega. Kursuste kuulajad saavad kaasa kursuste konspekti, kus koos teemade kirjeldustega on toodud ka harjutuste sooritamise käik ja vastavad illustratsioonid, nii et harjutusi saaks lahendada ka iseseisvalt.

Kursusel läbitavad teemad:

• SketchUpi keskkond, töövahendid;
• Tasapinnaliste kontuuride joonestamine;
• Ruumiliste objektide genereerimine tasapinnalistest kontuuridest;
• Liigutamine ja pööramine. Napsamine (Inference);
• Grupid ja komponendid. Palett Outliner. Komponentide laadimine 3D Warehouse lehelt;
• Objektide omavaheline suhtlus (lõikumine, Solid Tools);
• Materjalid ja värvused. Valgus ja värjud;
• TIN pinnad (maastikud));
• Stseenid ja animeerimine;
• Objektide sidumine fotodega. Geograafilise asupaiga seadistamine. Google Earth;
• Layout. Vaadete asetamine joonise lehele. Joonise mõõtmestamine;
• Lisamoodulid (Extensions). Nende tähtsus ja allikad.

Olen kursusega väga rahul, kuna SketchUP baaskoolitus ja Autocad koolitused aitasid kaasa minu töö otsingule.
Kristjan, Saaremaa (osales kursusel 2023)

Küsi lisainfot

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Instruktorid

Jaak Aavik

Usesoft AS, Autodeski poolt atesteeritud instruktor

Haridus: Jaak on lõpetanud nii Kunstiülikooli disainieriala kui Tehnikaülikooli sildade ja teede eriala. Töötanud disaineri ja konstruktorina mitmetes ettevõtetes ja õppejõuna nii Kunstiülikoolis kui ka muudes kõrgkoolides. Töötab Usesoftis CAD tarkvara konsultandi ja koolitajana alates aastast 2006. Jaak on andnud välja mitmeid CAD tarkvara õpikuid ja arendanud CAD tarkvara koolitusmaterjale.

Sulle võib meeldida ka…