BIM Seminar 2023
Digitaalehituse aastaseminar 12. oktoobril
Järelvaatamine
Fotografiska Tallinn / LIVE veebiülekanne
+372 6 305 105, [email protected]
Seminar on tasuta
BIM Seminar 2023
BIM Seminar loob võimaluse arhitektidel, inseneridel, projektijuhidel ja tehnoloogia inimestel üksteiselt õppida, jagada kogemusi ja teadmisi BIM-i ning digiehituse valdkonnas.
Ka sel aastal keskendub seminar uutele BIM projektidele, andmehaldusele, koostöövõimalustele ning uusimatele tarkvaralahendustele ja innovatsioonidele.
Ning loomulikult ei saa me üle ega ümber AI tehnoloogia (murd)lainest ja sellega kaasnevatest uutest võimalustest, mis avardavad seniseid piire projekteerimises, ehituses ja muudavad kogu valdkonda.
Järelvaatamine
Kava
01 Tervitus ja seminari sissejuhatus
Ingmar Aija (Infrakit OÜ, juhatuse liige / Usesoft AS, tarkvara konsultant)
02 Digitaalehituse klastri avasõna
Kaia Kirs (Digitaalehituse klaster, juhatuse liige/ Reminet OÜ asutaja)
03 Design with (Artificial) Intelligence: Overview of AI Tools in Building Design
Jonathan Codeborn (Usesoft AS, Technical Consultant)
04 The Rise of AI in Construction. Autodesk vision.
Evelin Lättemaa (Autodesk inc, AEC – Nordics & Baltics, Technical Sales Specialist)
05 Kuidas AI toel juba planeerimise alguses targemaid otsuseid teha? Tallinna Sadam katsetas Autodesk Forma tarkvara planeerimisel ja analüüsil.
Rebecca Laaneväli (Usesoft AS, tarkvara konsultant)
06 Joonestamise kiirendamine AI abiga. Näide – Open AI kasutamine AutoCAD LT jaoks LISP koodi kirjutamisel.
Kristel Uibo (Usesoft AS, projektijuht)
07 Mudeldamise kiirendamine AI abiga. Näide – Open AI Inventori iLogic koodi kirjutamisel.
Tõnis Ots (Usesoft AS, Autodeski poolt atesteeritud instruktor)
08 Avanemas on ehitusvaldkonna digitaliseerimise toetusprogrammi ehituse e-hüpe II voor. Räägime muutunud tingimustest ja esimese vooru tulemustest.
Regina Viljasaar-Frenzel (MKMi ehitus- ja elamuosakond, ehituse e-hüppe programmijuht)
QA Küsimuste ja vastuste paneel
Ingmar Aija (Infrakit OÜ, juhatuse liige / Usesoft AS, tarkvara konsultant)
09 Klassifitseerimissüsteemi rakendamise roll originaalmudeli ülesehituses (nõuetes) ja andmete taaskasutuses CCI näitel
Raido Puust (TalTech, ehitusinfo modelleerimise professor)
10 Targa Tellija meeskonna koolitus tähtsustab BIM mudelit ja digitaalseid lahendusi
Kea Siidirätsep (ET Infokeskuse AS, tegevjuht)
11 Teede-ja raudteede ehituses kasutatavate Civil 3D pinnamudelite kasutamine ja haldamine Infrakiti keskkonnas
Raul Vanikov (Raxoest, juhatuse liige)
12 Arvutuste automatiseerimine tehnosüsteemide mudelis.
Karli Aau (Usesoft AS, Revit MEP spetsialist; Infragate Eesti AS, KVJVK-insener)
13 Originaalmudel – kellele jagada ja kuidas? Reviti mudeli näitel.
Karli Aau (Usesoft AS, Revit MEP spetsialist; Infragate Eesti AS, KVJVK-insener)
14 Mudeli geomeetriline kvaliteet ja kontrolli võimalused projekti ja teostusmudeli staadiumis
Angelina Jerjomina (3Di/Hades Geodeesia OÜ, 3D andmete spetsialist)
15 Collaboration is everything!
How does Autodesk Cloud make complex BIM data easy to access and digest to all stakeholders of the project delivery? How does it improve efficiency maintaining security standards, create competitive advantages and help to overcome challenges of the AEC industry today?
Andrzej Samsonowicz (Technical Sales Specialist AEC CHS/Poland at Autodesk Computation and Generative Design Specialist)
QA Küsimuste ja vastuste paneel ning seminari kokkuvõte
Ingmar Aija (Infrakit OÜ, juhatuse liige / Usesoft AS, tarkvara konsultant)
Küsitlused
Mis seisus on BIM rakendamine teie ettevõttes?
Kas teil on olnud kokkupuuteid ehitusvaldkonna digitaliseerimise toetusprogrammiga "Ehituse e-hüpe"?
Kas olete AI-d oma töös proovinud kasutada?
Kas kasutate oma töös skripte, mis tegvusi automatiseerivad, kiirendavad?
Olete oma projektides kokku puutunud ÜBN, RKAS / AST BIM nõuetega?
On teie ettevõttes juba üritatud kokku panna BIM mudeleid ja punktipilvesid?
Kui sageli on teiega seotud projektides kõik oluline projektdokumentatsioon kättesaadav ühest kesksest nn projektipangast / CDE?
Kas teiega seotud projektides on juba kasutatud Autodesk Construction Cloud (BIM 360)?
Kas olete kasutanud oma töös klassifikaatorit?
Kas pooldate originaalmudeli jagamist tellijate ja partneritega?
Esinejad
CV
Haridus: Eesti Maaülikool, veemajanduse eriala.
Ingmar on töötanud projekteerijana ning Autodesk tarkvara konsultandina üle 10 aasta.
Visualiseerinud InfraBIM OÜ ettevõttega enamuse Eesti viimase 10 aasta suurematest taristuprojektidest. Täna toimetab Ingmar Infrakiti tarkvara platvormiga, aidates taristu ehituse protsesse digitaliseerida.
CV
Haridus: Estonian Business School, MBA, International business management.
Kaial on kinnisvaras enam kui 20-aastane kogemus. Ta on istunud nii tellija kui ka teenusepakkuja pool lauda ning seetõttu tunneb ta valdkonda põhjalikult. Kaial on kogemused projektidega nii suurtes kui väiksemates ettevõtetes, kinnisvara omanikele, teenusepakkujatele ja kohalikele omavalitsustele. Tal on magistrikraad ärijuhtimises Estonian Business School-ist ning ta on hinnatud koolitaja.
Jonathan Codeborn
Usesoft AS, Technical Consultant
CV
Haridus: Jonathan on treenitud OpenAI poolt, kasutades maailma kõige arenenumaid sügavõppe- ja tehisintelligentsuse tehnoloogiaid.
Jonathan on loodud ja treenitud kasutades suurt hulka teksti- ja videomaterjale, et paremini mõista ja suhelda inimestega erinevatel teemadel, kaasa arvatud ehitus ja BIM. Tänu sellele on tal sügavad teadmised ja oskused, mis võimaldavad tal pakkuda teavet ja näiteid AI kasutamisest ehituses ja projekteerimises.
CV
Haridus: Lõpetamas Tartu Ülikooli õppekava Conversion Master in IT, MSc. Varasemalt saanud magistrikraadi sotsioloogias ja organisatsioonikäitumises.
Usesoftis on Kristel tegelenud 10+ aastat Autodeski CAD/BIM tarkvaradega.
Ühtlasi juhib Kristel Digitaalehitusklastris andmete töörühma.
CV
Haridus: Tõnis on erialalt diplomeritud mehaanikainsener. Ta on omandanud magistrikraadi Tallinna Tehnikaülikoolis tootmistehnika erialal.
Tõnis omab CAD programmide kasutamise alal üle 15 aasta pikkust kogemust. Tema parimad teadmised on Autodeski mehaanika tarkvaradest Inventor, Vault, Autocad ja Fusion 360.
CV
Haridus: PhD from Tallinn University of Technology.
Raido põhifookus on BIM-iga seotud teemade arendus TalTechis (nii õpetamise kui juurutamise kontekstis). Viimastel aastatel on ta pööranud suurt tähelepanu ka ehituse klassifitseerimissüsteemide olemuse tutvustamisele/konsulteerimisele, tagamaks loodava digitaalse informatsiooni struktureeritumat vaadet. Raido on ka CCI rahvusvahelise tehnilise komitee liige.
CV
Haridus: Tallinna Tehnikakõrgkool, teedeehitus
Raul Vanikov on geodeesiafirma Raxoest OÜ asutaja ja juhatuse liige. Raul on lõpetanud Tallinna Tehnikakõrgkooli teedeehituse eriala ja Kehtna Kutsehariduskeskuse maamõõtjana. Alates 1997 aastast on olnud geodeet, millest viimased 17 aastat on seotud Raxoest OÜ-ga.
AutoCADi kasutaja alates 1997. aastast ja alates 2007. aastast lisandus Civil 3D.
Raxoest OÜ-s kasutame Civil 3D geodeetiliste uuringute maapinnamudelite tegemiseks, tehnovõrkude mudeldamiseks Civil Pipe-ga. Suur osa meie igapäevatööst on geodeetilised tööd teede-ja raudteede ehitusel, mille üks osa on projektsete ja teostusmudelite koostamine koos mahtude arvutusega, mudelite tegemine 3D masinautomaatikale. Samuti on järjest igapäeavsemaks läinud mudelite kasutamine erinevates BIM keskkondades – Infrakit, Trimble Connect, jmv.
Angelina Jerjomina
3Di/Hades Geodeesia OÜ, 3D andmete spetsialist
CV
Haridus: Tallinna Tehnikaülikool, Teedeehituse ja Geodeesia eriala
Angelina teeb hetkel magistritööd TalTech ülikoolis, mis käsitleb kaasaegseid mõõdistamise lahendusi ja võimalusi ehitusgeodeesias. Hades Geodeesias on toimetanud juba 4 aastat ning magistritöö ja igapäevane töö on käsikäes ning tegeleb peamiselt uute töömeetodite loomise, tõestamise ja testimisega.
Kea Siidirätsep
ET Infokeskuse AS,
tegevjuht
CV
Haridus: Tallinna Tehnikülikool, ehituse ökonoomika ja organiseeriminse eriala.
Kea põhitegevus seotud Ehituskeskuse koolitusseminaride korraldamisega ning ehitusalaste juhendite ja raamatute tõlkimise ja kirjastamisega. Osales CCI Ehituse ühtse klassifitseerimissüsteemil loomise töörühmas, 2022. aastal seotud CCI pilootimise juhtgrupiga.
CV
Haridus: Tallinna Tehnikaülikooli kütte- ja ventilatsiooni magistrikraad; Aalborgi Ülikool magistrikraad; Tallinna Tehnikakõrgkool, rakenduskõrgharidus
Karlil on veemajanduse valdkonna magistrikraad Aalborgi Ülikoolist ja KVJ valdkonna magistrikraad Tallinna Tehnikaülikoolist. Oma BIM teekonda alustas ta modelleerijana Eesti-Kanada firmas Ehvert Mission Critical, kust sai esimese praktilise kogemuse 3D mudelis tehnovõrkude projekteerimises.
Alates 2015 aastast liitus ta Novarc Group AS-ga, kus tegeles inseneri/BIM-koordinaatoriga ning sama ametiga jätkas alates 2018a. Endover KVB-s. Tänasel päeval töötab ta Infragate Eesti AS-is KVJVK inseneri/BIM-koordinaatorina. Tema põhifookus on endiselt tehnosüsteemidel.
CV
Haridus: Lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias urbanistika magistrantuuri.
Regina töötas 15 aastat urbanistina elukeskkonna edendamisega; viimased viis aastat on ta pühendunud digitaliseerimisteemadele projektijuhi ja tootejuhina.
CV
Haridus: Università degli studi Roma TRE, Facolta’ di Architettura
As an architect by education I’m involved for more than 10 years in Building Information Modeling industry and I have working experience in a computer software company. I focus on digital transformation in construction, design automation and design optimization. I help our customers implement paperless workflows and processes as well as increase their productivity.
My expertise in design automation expanded my area of focus to the automotive industry where I had an opportunity to work with companies such as Renault, BMW and Tata Motors.
Seotud lahendused
Product Design & Manufacturing Collection
Parimad rakendused detailsete projektide ning tööjooniste loomiseks
Autodesk AEC Collection
Arhitektidele, inseneridele ja ehitajatele mõeldud BIM ja CAD töövahendid, mis toetavad projekti eskiisist ehituseni.
Autodesk Fusion 360
Esimene ja ainuke omataoline integreeritud pilvepõhine CAD, CAM, CAE ja PCB tarkvaraplatvorm
Forma AI
Forma on Autodeski pilvepõhine AI-tarkvara, mis aitab planeerida ja analüüsida uusi kinnisvaraprojekte.
Andmete, kui ärieelise kasutamine ehituses
Tutvu Autodeski ja FMI koostöös valminud uuringuga: Harnessing the Data Advantage in Construction.
Andmete visualiseerimine
Tutvu võimalustega, kuidas saame sinu jaoks ehitusprojekti andmeid väärtustada.
Galerii
FOTOD: Tiit Tamme
Kontakt
Küsimused ja lisainfo
Kristel Uibo
Usesoft AS
[email protected]
+372 630 5105