Konto

Image of the Dynamo Pavillion which was digitally fabricated and generatively designed by Autodesk's AEC Generative Desgin team for Autodesk University 2018.

Autodeski uuendused pilvepõhiseks koostööks projekteerimisel

Autodesk Construction Cloud on koondnimetus Autodeski pilvepõhistele lahendustele, mis on mõeldud spetsiaalselt ehitussektorile. Projekteerijatele (design projektifaas) on mõeldud eelkõige konkreetsemalt kolm toodet: Autodesk Docs (endine BIM 360 Docs), BIM Collaborate Pro (endine BIM 360 Design) ja omakorda viimase sõsar-lahendusena uus BIM Collaborate. Muutuseid on nii toodete re-brandimise, visuaali, funktsionaalsuse kui ka hinnastuse osas.


Oluliseks uuenduseks on see, et ligipääsu platvormile saavad Autodesk Docs näol TASUTA kaasa ka kõik Autodesk AEC Collection omanikud.

Autodesk Docs
Autodesk Docs on kõigi nende uuendatud pilvelahenduste ühine kese nn projektipank – ühtne infokeskkond, Common Data Environment (CDE) lahendus. See toimib kui failide talletamise koht ja ka kui kõigi teiste info-voogude kese. Lahendus ühildub failide talletamiseks ja seejärel ka nende baastasemel kaasamiseks ka otse nt Revit, Civil 3D, AutoCAD ja InfraWorks tarkvaradega. Olemas on ka Microsoft Windowsile mõeldud tasuta lisatarkvara – Autodesk Desktop Connector. Viimane töötab sarnaselt Dropbox ja OneDrive analoogsete desktop rakendustega, võimaldades soovi korral pilves olevaid faile ka otse arvutisse sünkroniseerida.

BIM Collaborate ja BIM Collaborate Pro aprilli lõpuni -10%
Autodesk Docs lahendusele lisaks aitavad projekteerimisvallas tõhusamat koostööd teha BIM Collaborate, mis on mõeldud mõeldud projektis koordineerivale, aga seejuures ehk otseselt ise mitte BIM tarkvarades projekteerivale osapoolele ja BIM Collaborate Pro, mis on täis-funktsionaalsusega teenus Revit ja Civil 3D professionaalile, kes vajab (distantsilt) üheaegselt osa-mudelites koostöö tegemise võimekust.

Loe Autodesk Construction Cloud lahenduse kohta Autodeski kodulehelt ja pikemalt Usesofti digitaalehituse konsultant Hendriku Linkedin-i artiklist Autodeski uuendused pilvepõhiseks koostööks projekteerimisel

Kui tekkis küsimusi või huvi tarkvaralahenduse vastu, võta kindlasti ühendust. Samuti, kui vaja tuge Autodesk Docs teenusele juurdepääsu hankimisel. Aprilli lõpuni kehtib -10% sooduspakkumine järgmiste tarkvarade uutele tellimustele: BIM Collaborate ja BIM Collaborate Pro.

Vaata, mida õpitakse pilvepõhise koostöö korraldamise kursusel


Hendrik Park

Haridus: Tallinna Tehnikaülikool, Infosüsteemide Analüüs ja Kavandamine MSc – käimasolevad õpingud; Eesti Maaülikool, diplomeeritud ehitusinsener, MSc.

Hendrik töötab digitaalehituse konsultandina ettevõttes Usesoft AS ning on ka ühe ehitusvaldkonnaga seotud start-up ettevõtte (Briden OÜ) kaasasutaja. Varasemalt on töötanud aga ka töödejuhataja-, objektijuhi- ning ka ehituse- ja projekteerimise projektijuhina. Samuti on olnud ehitusvaldkonnaga seotud start-up ettevõtte build.works Technologies OÜ tootejuht.

Põhiliseks erialaseks huvialaks on tal ehitusvaldkonna digitaliseerimisega seotud küsimused ning ta osaleb muuhulgas ka Digitaalehituse klastri ja EVS/TK50 (BIM rakendamine elukaarel) tegevustes.

Vaata ka Hendriku Linkedin-i artikleid:
Distantsilt ühiskoostöö teostamine tasuta Microsoft Teams kaasabil!
Projektipõhiselt distantsilt ühiskoostöö Autodesk Revit kasutajatele