Konto

autocad-2020-badge

AutoCAD 2020 – mis on uut?


AutoCAD 2020 sisaldab jätkuvalt lisapakette (toolsets) ning saadaval on ka AutoCAD veebi- ja mobiilirakendus. Töö pilve salvesatud failidega on nüüdsest mugavam ning lisandunud on täiesti uued vahendid nagu Blocks palett ja kiirmõõtmisvahend Quick Measure.

Valdkonnapõhiste vahendite kasutamiseks tuleb lisapaketid eraldi paigaldada, kuid nende maksumus sisaldub täisversiooni rendihinnas. LT versioonil lisapaketid puuduvad.

Lisapaketid on järgmised:

  • AutoCAD Architecture
  • AutoCAD Electrical
  • AutoCAD Map 3D
  • AutoCAD Mechanical
  • AutoCAD MEP
  • AutoCAD Plant 3D
  • AutoCAD Raster Design

Telli uus AutoCAD või katseta prooviversiooni!

Peamised 2020 versiooni uuendused:

1. Tööakna tumedat teemat on oluliselt värskendatud, lisades kontrastsust ja optimeerides tausta ja ikoonide värvusi. Ikoonide teravust on parandatud, seda ka heledal teemal. Ribboni kontekstpaanide sakkide helestusvärv on nüüd sinine, olles paremini märgatav.

2. Blokkide sisestamiseks on lisatud uus paneel BLOCKS, mis pakub parema visuaalse ülevaate ja võimaldab sisestada blokke sarnaselt Design Centerile ka teistest joonistest.3. Täiustatud on  jooniste puhastamiseks mõeldud Purge meetodi dialoogakent ning lisatud juurdepääs käsklusele ka Ribbonilt.4. DWG Compare võimaldab nüüd jooniseid võrrelda otse tööaknas.5. Lisandunud on töövahend, mis muudab mõõtmise palju kiiremaks (MEASUREGEOM käsu alla on lisatud valik Quick). Liigutades kursorit objektide kohal, kuvatakse dünaamiliselt nende mõõtmed ja nurgad. Oranžid ruudukesed objektide nurkades märgivad täisnurki.6. Töö pilves asuvate failidega muutub mugavamaks. Nüüdsest võid avada oma OneDrive, Sharepoint, Box või Dropbox kaustas asuvaid dwg faile iga seadmega, milles on AutoCAD või AutoCADi veebi/ mobiilirakendus. Xrefid avanevad endiselt ainult Autodeski pilve salvestatud failide avamisel.

Kirjeldatud uuenduste ingliskeelne tekst asub AutoCADi Help’i lehel Help Home veerus Learn > What’s New.

Jaak Aavik
Autodeski poolt atesteeritud instruktor


Jaak Aavik on lõpetanud nii Kunstiülikooli disainieriala kui Tehnikaülikooli sildade ja teede eriala. Töötanud disaineri ja konstruktorina mitmetes ettevõtetes ja õppejõuna nii Kunstiülikoolis kui ka muudes kõrgkoolides. Töötab Usesoftis CAD tarkvara konsultandi ja koolitajana alates aastast 2006. Jaak on andnud välja mitmeid CAD tarkvara õpikuid ja arendanud CAD tarkvara koolitusmaterjale.

Loe lähemalt AutoCAD-i kursusest