Revit LT pakub Revit Architecture väiksema sugulasena BIM modelleerimise peamisi töövahendeid ning sobib eriti hästi väiksemale büroole, et alustada BIM modelleerimisega. Revit LT pakub kõrgekvaliteedilisi töövahendeid 3D modelleerimiseks ja dokumentatsiooni loomiseks. Arhitektuursed 3D-renderdused saab teha pilveteenusena (Autodesk 360 Rendering, saadaval Subscriptioni klientidele).
Revit LT on saadaval eraldi tootena või komplektis AutoCAD LT-ga (AutoCAD Revit LT Suite). Pakutakse ka tootevahetust AutoCAD LT pealt ning Subscriptioni paketti.
AutoCAD Revit LT Suite paketi abil on tehtud üleminek lihtsamaks:
- Lisa Revit Architecture BIM lahendus juba äraproovitud AutoCAD LT tarkvara kõrvale ja vali, milliseid vahendeid konkreetse projekti või projektietapi jaoks kasutaksid.
- Juuruta BIM ja Revit LT tarkvara etapi kaupa, ilma AutoCAD LT tarkvaraga teostatavaid projekte segamata.
- Vähendage oma tarkvara litsentside haldamise ja uuendamise kulusid ostes ühtse soodsa litsentsi mitme tarkvara eraldi ostmise asemel.
Peamine erinevus Revit LT ja kasvõi näiteks AutoCAD LT vahel on see, et tasandilise joonestamise asemel tegeled ehtsate 3D-mudelitega – ehk hoonet modelleeritakse sellisena nagu ta on, mitte ei püüta tekitada 2D joonist, et selle abil siis hoonet kirjeldada. Revit LT võimaldab tööks valida omale sobiv vaade – 3D, plaanivaade või kasvõi tabel – kõik sobivad, ning seda tänu parameetrilisele andmebaasisüsteemile.
Olukorras, kus tundub, et BIM on tulnud, et jääda ja ühel heal hetkel peab oma senised projekteerimismeetodid ja -töövahendid välja vahetama BIM-i vastu, on Revit LT tänuväärne lahendus väiksematele büroodele, et teha esimesed katsed AutoCAD LT pealt “üles tõusta” 3D ja BIM maailma.
Revit LT hinna ja kvaliteedi suhe on päris hea – tegemist ei ole n-ö ühte jalga lonkava tarkvaraga. Saadaval on enamus Reviti töövahendeid ning enamus väiksemaid projekte peaks saama ära teha. Olulisemad funktsioonid, mis Revit LT-s puudu on:
- renderdamine, kuid see on tehtav pilveteenusena (vajalik Subscriptioni olemasolu)
- puuduvad meeskonnatöö vahendid (worksharing)
- projektisisene perekonna modelleerimine (in-place modelling), kuid tavapärased perekonnad on tehtavad
- kontseptuaalne mudeldamine (massing)
Võrdlused