Konto

autodesk-revit-badge-1024

Revit 2022 – mida on uut?

Tere, armas lugeja!
Käes on mai ning just lõppes aprill, mis oli loomulikult jõulukuu. Sest siis tuli jõuluvana kaugelt ameerikamaalt ning tõi projekteerijatele kingitusi tulevikust. Revit 2022 on kohal! Teie lahkel loal lahkaksingi uue versiooni põnevamaid täiendusi. Neid on seekord palju. Ei jõuagi kõike ära lahata, aga ma püüan.
Pean kohe ütlema, et uusi töövahendeid seekordses versioonis vaatamata suurele hulgale täiendustele ei ole. Mõnevõrra arusaadav, sest kõik mõeldavad ja mõeldamatud töövahendid on ju Revitis juba olemas, on ju nii! Olete ju kõik nõus?
Miks ma ei näe kätemerd?
Hea küll, räägime olemasolevate töövahendite pisi-pisikestest täiendustest, mis aga on minusuguse Reviti friigi jaoks üliolulised.


Seina töövahend

Muutuva paksusega seinad (Tapered Walls)

Oli kord aeg, kus kasutati veel kivikirveid ja projekteerimistarkvarades sai alt laienevaid seinu modelleerida. Aga mitte Revitis. Nüüd sõidutatakse turiste kosmosesse ning Reviti loojad on otsustanud, et on õige aeg lubada projekteerijatel modelleerida kindlusmüüre 17-ndast sajandist. Aitäh! Kasutatakse seda nii: ühele seina kihile tuleb määrata “Variable” – umbes täpselt nii nagu oleme harjunud katuste ja põrandate puhul tegema. Seejärel on võimalik määrata selle kihi välispinna ja sisepinna kaldenurk. Parameetrid võib iga üksiku elemendi puhul üle kirjutada.

Kõlab nagu unistus? Kiusliku inimesena hakkasin kohe mõnda programmeerimise apsakat otsima. Ja selle ka leidsin. Palju edu nurgaühenduste kujutamisel plaanijoonisel! 3D mudelis näeb kõik ilus välja, kuid lõikes ei jookse seinakihid korrektselt kokku. Paha lugu.

Kaldseina profiili muutmine (Edit Wall Profile for Slanted Walls)

Ühes eelmistest versioonidest tutvustati meile gravitatsiooni peale vilistavate kaldseinte modelleerimise võimalust. Puuduseks oli see, et elemendi profiili ei olnud võimalik muuta. Nüüd on see võimalus lisatud. Õnnitlegem arhitekte ja sügav kaastunne ehitajatele.

Plaanil vaid seina põhikihtide kuvamine (Show Wall Core Only in Plan Views)

Lisandunud on võimalus lülitada plaanijoonisel välja vähemtähtsad seinakihid, ehk need, mis ei asu Core Boundary joonte vahel. See funktsioon tundub tore, kuid ma ei näe, et lähitulevikus seda agaralt kasutaksin. Esiteks töötab see ainult plaanis, kuid mitte lõikel või vaatel, rääkimata 3D kuvadest. Teiseks ei peideta ära ava palede kontuurjooni. Kolmandaks saab neid kihte ainult sisse või välja lülitada, kuid graafilist välimust muuta pole võimalik. Ja neljandaks, kui sa tahad, et seinad sinu mudelis korrektselt kokku jookseks, siis pead kihtide sätetes rohkem improviseerima kui džässmuusik. Seega on väga suur tõenäosus (umbes 100,0018%), et sinu projektis leidub Core Boundarite vahel igasuguseid huvitavaid seinakihte ja selle väikese linnukese näppimine lisab ehitusjoonistesse paraja annuse absurdihuumorit. Aga loomulikult on tore, kui selline võimalus on olemas. Mulle meeldib, kui mul on hästi palju igasuguseid võimalusi, mida ma kunagi ära ei kasuta.



PDF Printimine

See on üks kuldaväärt täiendus. Enam ei pea endale kaheldava väärtusega ning nuhkvara täis PDF printereid installeerima, sest Revit teeb selle töö ise ära. Mitte küll nuhkimise, aga printimise töö loomulikult. Ja teeb ta seda vägagi hästi. Olemas on kõik vajalikud sätted – kuhu salvestada, millises formaadis ning isegi faili nimetamise loogika peale on mõeldud. Siin ei oska esimese hooga kohe millegi üle isegi viriseda mitte, sedavõrd positiivse mulje jätab see täiendus. Tundub, et Autodesk on palganud Revitit arendama lõpuks kellegi, kes on oma elus tõesti täiesti ise mõne joonise välja printinud. Mina tänan!

Teljed 3D kuvades

Mõned versioonid tagasi hakkasime nägema 3D kuvades leveleid. Nüüd on järg telgede käes. Nende vertikaalsete tasandite manamine 3D-s ei kuulu Revitis enam esoteerika valdkonda. Kõik on nüüd ilusasti näha. Isegi katsuda lubatakse. Pole paha! Minu kristallkuul jääb nüüd lauasahtlisse tolmu koguma.


Tähised

Tähiste pööramine (Rotated Tags)

Tähiseid sai varem joonisel kuvada kas vertikaalselt või horisontaalselt. Oli olemas ka kolmas võimalus, millel nimeks “Model”, kuid keegi elus olevatest inimestest ei teadnud, mida see teeb. Nüüd on lisandunud parameeter “Angle”, mis, uskuge või mitte, võimaldab tähist keerata sobiva nurga alla. Kui nüüd mõne järgmise versiooniga lubaks Revit selle siduda globaalparameetriga, siis võiks juba aitähki öelda. Praegu ütlen, et, nojah, pole paha!

Sama tähis mitmele objektile (Multi-Leader Tags)

Sul on joonisel kümme valgustit. Selle asemel, et kümme tähist panna, saad nüüd lisada ühe tähise ning selle siduda kümne objektiga. Tähises kuvatakse automaatselt isegi elementide arv. Väga väärt täiendus!

Väärtuse variatsioonide kuvamine (Multiple Values Indication)

Varem oli nii: selekteerisid mitu objekti ja vaatasid Properties aknas mõnda parameetrit. Kui parameetri väärtus varieerus, ei kuvatud lahtris mitte kui midagi. Polnud võimalik eristada, kas väärtus lihtsalt puudub või mõnel elemendil siiski on olemas. Andmete kogemata üle kirjutamise risk oli suur. Nüüd on nii: väärtuste varieerumise korral tekib lahtrisse kiri “varies”. Ja kujutad pilti, selline tekst ilmub isegi mitme objekti tähisesse ehk multileader tag’i (vt eelmine täiendus). Ja see ei ole veel kõik – kuvatavat teksti saab ise vabalt valida! Päris eestikeelseks saab panna ja puha! Ma juba muutsin oma baasfailis ära, panin “ei ütle!”.

Rippfassaadi postide ja riiglite tähistamine (Tag Curtain Wall Mullions)

Sul, hea projekteerija, on nüüd võimalus tähistada ehk täägida Curtain Wall Mullione. Tõsijutt! Ma ei valeta! Jah, see ei ole aprillinali. Palun! Võta heaks.

Multi-Category tähise täiendused (Multi-Category Tag for All Taggable Categories)

Keegi väga pahatahtlik programmeerija oli Multi-Category tähiste kasutamise paljude kategooriate puhul ära keelanud. Õnneks sai see programmeerija vist Autodeskist kinga ning meie saame nüüd ühte ja sama tähiseperekonda kasutada paljude erinevate kategooriate puhul. Vaata et lausa kõigi puhul.

Lingitud elemendi tähise mälu (Link Tag Re-hosting)

Lingitud mudeli elementide külge tähise panemine oli varem üks tänamatu töö. Nagu projekteerija töö üleüldiselt, aga mitte selles pole küsimus. Päris mitmel põhjusel võis lingiga midagi juhtuda ja tulemuseks oli joonisetäis küsimärke tähiste asemel. Uued tähised jätavad meelde elemendi ID. Lingi võib asendada kasvõi uue failiga, mille nimigi ei pruugi sama olla. Kui elemendi ID on sama, suudab tähis ennast sellele uuesti külge pookida. Väga kasulik!


Tabelid

Tabeli kuvamine mitmel jooniselehel (Split Schedules Across Sheets)

Ennäe imet, kas suutsin tõesti selle uuenduse enne pensionile minekut ära oodata?! Jah, nii see on – tabeleid on võimalik nüüd mitmele jooniselehele laiali jagada. Ei mingit tabeli filtrite abil mitmeks osaks lammutamist või excelisse konvertimist enam! Vaja panna vaid mõned linnukesed ning kõik on nii nagu peab! Mul tekkis kohe terve nädala jagu vaba aega. Huvitav, mida sellega peale hakata…

Worksettide kasutamine tabelites (Enable Scheduling of Worksets)

Worksetid leiutati selleks, et jagada mudel projekteerijate vahel osadeks. Poolkogemata tuli välja, et nad kõlbavad paljuks muukski, näiteks asendamaks Revitis puuduvaid layereid. Kui projekteerijal tekkis aga rumal mõte Worksette spetsifitseerimisel või filtreerimisel ära kasutada, oli Reviti poolt vastuseks homeeriline naer.
Nali sai nüüd otsa ja Workset toimib tabelites nagu tavaline parameeter, spetsifitseeri ja filtreeri palju tahad.

Family ja Type parameetrite kasutamine filtreerimisel (Filter Schedules by Family and Type)

Varem ei saanud tabelites elemente Family ja Type parameetrite järgi filtreerida. Kui paljud muud puudused Revitis paistavad olevat lihtsalt apsakad või programmeerija viitsimatus, siis see piirang tundus olevat juba puhas kius.
Nüüd on filtreerimine Family ja Type parameetrite põhjal võimalikuks tehtud.

Kõik elemendid Multi-Category tabelites

Oletame, et soovid teha nimekirja kõikidest elementidest, millest mudel koosneb. Enne käesoleva aasta aprillikuud oli see võimalik vaid unes, sest Multi-Category tabel sisaldas vaid laetavaid (loadable) perekondi. Nüüd sisaldab see ka süsteemiperekondi. Ja meil, lihtinimestel on lõpuks võimalus jälgida, mida me oleme oma projekti kokku keeranud.

Materjalide spetsifikatsioon (Material Takeoff Enhancements)

Paljud arhitektuursed detailid – karniisid, räästad jms elemendid – olid Reviti arvates nii ebaolulised, et need polnud väärt isegi spetsifitseerimist. Kui mudelis oli näiteks Wall Sweep, millele määratud materjal, siis tabelisse see materjal ei ilmunud, sest, no milleks, eksole?
See viga on parandatud.

Shared Parameters in Key Schedules

Olid ehitanud endale keerulise baasfaili, mis sisaldas vägagi süstematiseeritud parameetrite nimistut, mis loomulikult sisaldas ka meetrite kaupa jagatud ehk shared parameetreid, mida on vaja selleks, et näidata infot tähistes jne? Tore. Aga siis jõudis järjekord tabeliteni ning sa avastasid, et Key Schedule tabelis ei saa jagatud parameetreid kasutada.
Siis tõusis laud üles ja lõi mitu korda sulle vastu otsaesist.
Ei maksa end rohkem vigastada. See piirang on nüüd eemaldatud.

Tabeli eksportimine CSV formaati (Export Schedules to CSV by Default)

Varem oli võimalik tabelit väljastada vaid tekstiformaati. Nüüd lubatakse ka CSV formaati kasutada. Mitte et neil kahel formaadil nüüd mingit röögatut sisulist erinevust oleks peale faililaiendi, aga aitäh sellegipoolest.


Töö teiste failiformaatidega – Rhino, FormIt, Inventor

Rhino failide linkimine (Link Rhino 3DM Files)

Unusta .sat failid ja tea, et nüüd võid Rhino mudeli otse Revitisse linkida, kuna .3dm laiend on toetatud. Kõik need formaadid on valitavad Link CAD ja Import CAD nuppude alt. Mida ühist on Rhino mudelil CAD projekteerimisega, käib mul üle mõistuse, aga las ta siis olla.

Revit & FormIt Pro suhtlus

Reviti mudeli saab nüüd otse FormItisse eksportida, et selles Autodeski poolt loodud SketchUpi analoogis uute vormidega edasi töötada.
FormItis loodud geomeetria saab omakorda avada Revitis, kusjuures säilivad ka kõik materjalid ja layerid.
Ka FormIti mudeli (axm fail) laadimist Revitisse on täiustatud.

Inventori failide linkimine (Link Inventor Assemblies as Revit Models)

Autodesk Inventori mudelite linkimist Revitisse ja vastupidi on täiustatud. Reviti mudelit on võimalik võtta Inventoris mudeldamisel aluseks ning Inventoris loodud elemente on võimalik salvestada Reviti mudeliks, sealhulgas näppides peotäie sätteid, millega elemente Reviti jaoks lihtsustada. Loodud mudelit Revitis avades käituvad elemendid nagu tavalised Reviti elemendid – neid on võimalik isegi tähistega varustada.


Projekti halduse täiendused

Ehitusetappide kasutamine kuvafiltrites (Phase Parameters in View Filters)

Varem oli nii:
Oletame, et sul oli seitsmest ehitusetapist koosnev projekt. Kui soovisid samal joonisel kõiki seitset
etappi erinevalt kuvada, siis oli sul täpselt nii palju võimalusi:
Null.
Nüüd on nii:
Kuvafiltrites on võimalik ära kasutada ehitusetappide parameetreid “Phase Created” ja “Phase Demolished”. Mis tähendab, et iga elemendi välimuse saad sõltuvalt ehitusetapist timmida täpselt selliseks nagu soovid. Mis tähendab, et Phase Filter kui niisugune on kaotanud oma mõtte. Vähemalt esmapilgul tundub nii, aga eemaldatud seda veel Revitist pole. Äkki kellelgi läheb vaja.

Värviskeemi paleti parandused (Improved Default Color Scheme)

Luues uue värviskeemi (Color Scheme), leiutab Revit igale parameetri väärtusele kohe mingi värvi külge. Varasemalt olid need pakutud värvid räiged nagu diskomuusika videos. Nüüd on need värvid pastelsed ja mahedad nagu spaa soolakambris ning võid ennast lõbustada mänguga “milline nendest kahekümnest rohekaskollasest toonist millist väärtust esindab”.

Detailikuva säilitamine põhikuva kustutamisel (Preserve Callouts when Deleting Parent Views)

Kui soovisid varasemates versioonides kustutada lõiget, plaani või vaadet, millel olid detailielemendid (Callouts), kustutati ka need detailikuvad. Nüüd on detailikuva võimalik muuta sõltumatuks (Independent).


RPC perekonnad

Kes ikka veel kangekaelselt Revitis renderdada tahab, nende jaoks rõõmusõnumid – RPC perekonnad on saanud täiendusi.
Revit toetab nüüd RPC 2.0 formaati, mis tähendab, et papist mulaažide asemel on võimalik nüüd kasutada selliseid objekte, mis näevad kolmemõõtmelised välja. Võimalik on mudelisse sokutada sõiduki perekondi, mille värvi saab muuta jms.
Realistic kuvarežiimis on võimalik kõik RPC perekonnad ära peita või panna kõik inimesed kaamerasse vahtima.
Lisaks toetab RPC perekond nüüd ka Furniture kategooriat ning kataloogi on lisandunud uusi RPC perekondi. Elevusest ei maksa siiski päris aru kaotada, kataloog on siiski ikka veel naeruväärselt lakooniline.



Kaldtee töövahend

Kaldtee töövahend Revitis oli päris hea senikaua, kuni sa seda ei kasutanud. Niipea, kui projekteerijal tekkis rumal mõte klikkida ikoonil, millel nimeks Ramp, algasid probleemid. Üheks peamiseks probleemiks oli rambi kalde tähistamine. See võimalus nimelt siiani puudus. See tähendab, et rambi töövahend oli umbes täpselt sama kasulik kui nähtamatu tindiga trükitud ajaleht. Või läbipaistmatud lugemisprillid. See piinlik peatükk Reviti ajaloos on nüüd möödas ja me võime hakata kaaluma põranda töövahendiga tehtud rampidest loobumist.
Hea küll, keda ma lollitan, loomulikult ei või veel, kõik muud rambi puudused on kahjuks jätkuvalt alles.


Kasutajaliides

Parameetrite otsimine nimistust (Improved Parameter Identification UI)

Me kõik armastame parameetreid vorpida. Mida me teha ei armasta, on parameetreid otsida. Sest see oli varem tõeline piin. Tabelisätetesse ning projektiparameetrite nimistusse on nüüd lisandunud otsingumootor. Enam ei pea mööda nimekirja skrollima kuni sinu rullikunäpp tendiniidi saab. Appi tõttab Reviti isiklik pisike google.

Töövahendi sätete mäletamine (Remember Modify Tools Settings Across Revit Settings)

Oled töötanud pool päeva Autocadiga ning hüppad seejärel Revitisse, et paarsada elementi ühest kohast teise kopeerida. Aga, pagana pihta, jälle on Multiple linnuke välja lülitatud ja asi käib vastupidiselt Autocadile! Sind valdab imeline soe tunne, mis paneb ümisema – selle nimi on frustratsioon.
Alates käesolevast versioonist mäletab Revit paljude Modify töövahendite sätteid isegi kui programm kinni panda. Sa ei pea enam arvutit kuu aega järjest töös hoidma, et linnukesed oma koha peal püsiks. Säästa elektrit, anna raalile ööseks puhkust!

Materjalibrauseri viimasena kasutatud paani mäletamine (Remember Last Used Tab in Material Browser)

Revit mäletab nüüd ka seda, millist lehekülge ehk paani materjalibrauseris viimasena kasutati ning jätab selle pealmiseks. Tore! Aga kes nüüd aitaks palun meelde tuletada, kuidas kirevase päralt ma selle materjali nimetasin, mida ma otsida tahan?!!

Mitme kuvafiltri valimine (Multi-Select Visibility/Graphics Overrides Filters)

Klik-klik-klik-klik-klik. Kas tead, kes niisugust häält teeb? See on projekteerija, kes üritab kuvafiltrites muudatusi teha. Ikka iga rida eraldi. Sest ctr/shift+select ei tööta. Vähemalt ei töötanud kuni käesoleva versioonini. Nüüd töötab. Kummardused! Reviti maailmas on sedasorti asja nimi “new feature”.

Nimistud on nüüd tähestikulises järjekorras (Category Lists Sorting Improvement)

A, B, C, D, E, F, G. Kas tead, mis see on? Jah, see on alfabeet. Revit ei teadnud. Nüüd teab. Parameetrite nimistu on nüüd näiteks tabeliandmete filtreerimisel tähestikulises järjekorras.


Mitmete dialoogiakende suurust saab muuta (Resize Dialog Windows)

Paljude dialoogiakende (Purge Unused, Transfer Project Standards jms) suurust varem muuta ei saanud. Nüüd võid neid aga suuremaks ja väiksemaks venitada nii palju kui tahad, kasvõi hommikust õhtuni. Kui tellija minult edaspidi küsib, miks projekt ei valmi tähtaegselt, siis võin talle ilma piinlikkust tundmata vastata, et see on sellepärast, et ma venitan.


Reviti perekonnad

Uued kategooriad (New Family Categories)

Tänapäevastes hoonetes esinevad vahest ühed kummalised kasti moodi asjandused, mis viivad soovijad ühelt korruselt teisele. Tavaliselt nimetatakse neid liftideks. Revitis saab nüüd eristada lifte teistest kummalistest kasti moodi asjandustest, vahetades Speciality Equipment või Generic Model kategooria välja kategooria Vertical Circulation vastu. Uute kategooriate nimekiri sellega ei piirdu. Juurde on tulnud ka Fire Protection, Medical Equipment, Signage ja mitmeid teisi.
Reviti friikidele aga väike kirss tordil – kõikide uute kategooriate puhul on sellesse kategooriasse kuuluva perekonna loojal võimalik valida, kas perekond on joonisel “lõigatav” ehk “cuttable” või mitte. Kõik vanad kategooriad on kahjuks jäänud endiseks – Generic Model on alati cuttable, Speciality Equipment pole cuttable jne. Loodetavasti eemaldatakse see piirang järgmistes versioonides.

Load Autodesk Family

Perekondade sisselaadimiseks on olemas uus nupp “Load Autodesk Family”, mis töötab nagu sisseehitatud family manager, mis tegeleb Autodeski poolt loodud perekondade kataloogidega. Selle asemel et neid Windows Exploreriga kõvakettalt taga otsida, on need nüüd kohe Revitis paari kliki kaugusel.


Evakuatsioonitee töövahend

Evakuatsioonitee töövahend on saanud alates selle esimesest tutvustamisest paar versiooni tagasi iga versiooniga uusi täiendusi. Seekord on täiendusi päris mitmeid.
Saab lisada ühe teekonna asemel mitu alternatiivset teekonda (Multiple Paths). Andes Revitile ette kahe teekonna vähima kauguse üksteisest, arvutab programm välja alternatiivsed võimalikud liikumisteed.
Mudelisse on võimalik lisada inimgruppe tähistavaid objekte (People Content), mis mõjuvad programmi jaoks takistavate elementidena ning teekond suunatakse ümber nende objektide. Tead neid kolme tüüpi puhkenurgas, kes, kohvitassid käes, päevast päeva ainult lobisevad ning tööd ei tee? Nüüdsest on võimalik nendega juba projekteerides arvestada, et tulekahju korral saaks majast niimoodi välja joosta, et lips ei oleks pärast kohviplekiline.
Ustele on võimalik määrata uus omadus – One Way Indicator, mis tähendab, et uksed on võimalik muuta läbitavaks vaid ühes suunas. Seega, kui evakuatsioon toimub vastassuunas, ei arvesta Revit neid teekonna arvutamisel ning suunab evakuatsiooni läbi teiste uste.


Koostöö pilves

2D Shared Views

Võimalik on nüüd otse Revitist kuva pilve saata, et tellijad, projektijuhid ja muidu asjasse mittepuutuvad isikud saaksid sinu töö kallal iriseda. Kommentaarid saab tagasi Revitisse kantida, et nad sul pidevalt silma all oleksid ja päeva ära rikuksid. Suured tänud.


Mõõtketi töövahend

Mõõtkettide väärtustele saab nüüd ees- ning järelliiteid salvestada mõõtketi stiili sätetesse. Seega kui kasutad alati samu, ei pea neid enam ükshaaval käsitsi sisse toksima.


Muudatuste kajastamise töövahend

Keerulisi muudatuste nummerdamise süsteeme on nüüd võimalik salvestada. Enam ei pea piirduma ainult kahega (Numeric ja Alphanumeric) vaid võib kasvõi iga muudatuse jaoks oma süsteemi kasutada. Neid süsteeme on võimalik ka ühest failist teise liigutada Transfer Project Standards töövahendiga.


Lõpetuseks

Reviti uuenduste nimekiri sellega ei piirdu. Uuendusi on saanud ka teiste valdkondade osa. Konstruktoritele teeb kindlasti meelehead sarruse töövahendite mitmesugused täiendused ning teraskonstruktsioonide ühenduste automatiseerimise võimalused Dynamoga. Dynamo on saanud terve rea uusi käskluseid, Sketch API võimaldab genereerida auguga põrandaelemente. Täiustunud on generatiivse disaini töövahend ning ka tehnosüsteemide jaoks on uuendusi. Need valdkonnad jäävad aga kahjuks minu profiilist mõnevõrra kõrvale, mistõttu jätan nende tutvustamise targematele.
Minu poolt seega kõik. Soovin lugejale head Reviti kasutamist!
Meelis Vanker
arhitekt, Reviti kasutaja
Autodesk Certified Instructor


Meelis Vanker on Autodeski tarkvara ametlikult tunnustatud instruktor Usesofti koolituskeskuses. Meelis on arhitektuurialase hariduse saanud Tallinna Tehnikakõrgkoolist. Alates 2003. aastast on ta töötanud arhitektina erinevates büroodes (Arhitekt 11, Allianss, Kalle Rõõmuse Arhitektuuribüroo, Agabus, Endjärv & Truverk Arhitektid) ning alates 2012 ettevõttes Hüperruum OÜ. Töövahenditest tunneb Meelis põhjalikult AutoCAD ja AutoCAD Architecture tarkvara ning alates 2008. aastast on ta veendunud Reviti kasutaja. Revitiga on Meelis teinud nii üksi kui meeskonnaga eramuid, kortermaju, büroohooneid, koole, multifunktsionaalseid hooneid, nendest väikseim on olnud 60 m² ja suurim 70 000 m². Tähtsamad Revitiga tehtud projektid: Kummeli kvartal Tartus (koos Agabus Arhitektidega, 3 kortermaja valmis, 6 tk töös), Öpiku maja Ülemiste Citys (koos Agabus Arhitektidega, töös/ehitamisel), Tartu vana kaubamaja kvartal (koos KTA-ga, töös/ehitamisel).

Loe lähemalt Reviti baaskursusest

Lae alla Revit 2022 prooviversioon