Konto

autodesk-autocad-badge-1024

AutoCAD 2022 – mis on uut?

AutoCAD 2022 sisaldab jätkuvalt spetsialiseeritud vahendipakette (toolsets) ning saadaval on ka AutoCAD veebi- ja mobiilirakendus (vaata AutoCAD infograafikat). Jooniseid saab salvestada ja avada lisaks Microsoft Onedrive, Box, DropBox pilveteenustele ka Google Drive-is, Autodesk Drive-is ja Autodesk Docs-is.

Valdkonnapõhiste vahendite kasutamiseks tuleb vahendipaketid eraldi paigaldada, kuid nende maksumus sisaldub täisversiooni rendihinnas. LT versioonil lisapaketid puuduvad.

Lisapaketid on järgmised:

  • AutoCAD Architecture
  • AutoCAD Electrical
  • AutoCAD Map 3D
  • AutoCAD Mechanical
  • AutoCAD MEP
  • AutoCAD Plant 3D
  • AutoCAD Raster Design

Telli uus AutoCAD või katseta prooviversiooni!

Peamised 2022 versiooni uuendused:

1. Trace
Vahend võimaldab projekteerijatel teha koostööd AutoCADi web ja mobile rakendustes, ilma et muudetaks käesolevat joonist. Selle analoog oleks joonisele asetatud kalka, millele kaastöötajad võivad lisada tagasisidet otse joonisel. Muudatustega lehte (trace) võib saata või jagada kaastöötajatega ning seda saab näha ka lauaarvutis, kuid luua ja muuta trace’ saab seda ainult web ja mobile rakendustes.
Trace käivitub, sisestades käsureale TRACE.

2. Share Current Drawing (aktiivse joonise jagamine)
Jagatakse linki aktiivse joonise koopiale selle vaatamiseks või muutmiseks web rakenduses. Kaasnevad kõik Xrefid, fontid ja kujutised. Link kustutatakse 7 päeva pärast selle loomist.

3. Push to Autodesk Docs
Saab saata jooniste Layout-e PDF kujul valitud projektikausta Autodesk Docs pilvepõhises projektipangas. Käivitamiseks sisesta Push.

4. Count (loetlemine)
Vahend esitab valitud blokkide või objektide arvu joonises vastava paleti kujul. Käivitatakse Ribbon-i ikooni kaudu. Joonisesse võib sisestada tabeli loetlemise infoga. Aktiivne vahend kuvab joonisel count vahendiriba. Klõpsates sinisel i-sümbolil avaneb count palett.

5. Ujuvad aknad (Floating Drawing Windows)
Nüüd võib joonise saki (tab) vedada tööaknast kõrvale, kuvades niiviisi mitu joonist korraga. Selleks tuleb joonist vähendada ja kuvada ka jooniste sakid (File Tabs).

6. StartTab redesign
Stardiakent on muudetud

7. 3D Graphics Technical Preview
See on täiesti uus platvormiülene 3D graafikasüsteem, mis edaspidi asendab olemasoleva 3D graafikasüsteemi. Ta on vaikimisi välja lülitatud ja rakendub süsteemimuutuja 3DTECHPREVIEW seadmisega olekusse ON. Vaja on ka teha AutoCAD-i restart. Siis rakendub süsteem joonisele kuvastiiliga SHADED. Süsteem on alles väljatöötamisel ja Autodesk ootab kasutajatelt tagasisidet aadressil https://feedback.autodesk.com


Vaata ka AutoCAD tarkvara uue versiooni help-i: What’s New in AutoCAD 2022 + video uuendustest.
Jaak Aavik
Autodeski ametlik instruktor


Jaak Aavik on lõpetanud nii Kunstiülikooli disainieriala kui Tehnikaülikooli sildade ja teede eriala. Töötanud disaineri ja konstruktorina mitmetes ettevõtetes ja õppejõuna nii Kunstiülikoolis kui ka muudes kõrgkoolides. Töötab Usesoftis CAD tarkvara konsultandi ja koolitajana alates aastast 2006. Jaak on andnud välja mitmeid CAD tarkvara õpikuid ja arendanud CAD tarkvara koolitusmaterjale.

Loe lähemalt AutoCAD-i kursusest