Konto

Autodeski tarkvara laborid

Autodeski tarkvara laborid 2020

Autodeski tarkvara laborid ehk tasuta lühikoolitused

Järelvaatamine

Veebikoolitused

+372 6 305 105

Tasuta

Autodeski tarkvara laborid 2020

Usesofti koolituskeskuse Autodeski tarkvara laborid ehk tasuta lühikoolitused.

Tutvu ehitus-, tootmis- ning infravaldkonna lahendustega ja katseta Autodeski uusimat tarkvara, lahendades ülesandeid oma ala professionaalide juhendamisel.

Katsetustel on – 3ds Max, Civil 3D, InfraWorks, Fusion 360, Inventor ja AutoCAD.

Kava

JÄRELVAATAMINE

Inventor 2021 labor

Autodesk Inventor on kõrgetasemeline 3D-tootearendustarkvara mehaanika- ja tootmisvaldkonna disaineritele ning inseneridele.

Tarkvara baseerub 3D parameetrilisel mudeldamismootoril ning digitaalse prototüübi loomise filosoofial, mida võiks kokkuvõttes nimetada ka “funktsionaalseks disainiks”.  Mudeli loomine algab detailide loomisest, mis kogutakse koostudesse. Mudelit luuakse ning redigeeritakse mitte niivõrd täpset joonist tehes, kuivõrd parameetritega manipuleerides. Inventoriga loodud digitaalne mudel on justnagu „elus” sisaldades kogu vajalikku infot koostust ja detailidest ning nendevahelistest seostest. See on reaalse objekti täpne digitaalne prototüüp.

Ootame laboratoorsele tööle insenere ja tootearendusspetsialiste, kes soovivad tööd Inventoriga ise näha ja proovida. Laboratoorse töö käigus tutvume põgusalt tarkvara töökeskkonnaga ning tegeleme näidismudeliga. Modelleerime lihtsa detaili ja koostu, uurime keeviskonstruktsioonide moodulit, vaatleme kinemaatika ja konstruktsiooni tugevuse analüüsimise võimalusi, ning räägime teistestki põnevatest Inventori võimalustest.

 

Tõnis Ots (Usesoft AS, Autodeski poolt atesteeritud instruktor)

NB! Laboris toimub õppetöö instruktori juhendamisel praktilisi ülesandeid lahendades. Kui soovid kaasa teha, siis laadi alla ja paigalda Inventor Professional 30 päevane prooviversioon.

JÄRELVAATAMINE

Fusion 360 labor

Fusion 360 on esimene omalaadne 3D CAD, CAM ja CAE töövahend, mis ühendab tervet tootearendusprotsessi ja protsessis osalejaid.

Autodesk Fusion 360 omab häid parameetrilise 3D CAD programmi modelleerimise vahendeid, võimaldab inseneridel teha kinemaatika analüüse, tugevusarvutusi ja kasutada ka CAM moodulit.

Lisaks saab programmiga luua mudelitest ilusaid pilte ja animatsioone.

Labor on mõeldud tootearendusega, inseneritööga, ja disainiga kokkupuutuvatele, või sellest huvituvatele inimestele.  Laboris demome Fusion 360 tarkvara kasutajaliidest ja põhilisi töövahendeid. Tutvustame ka parameetrilise 3D CAD põhialuseid, projektidega töötamist pilvekeskkonnas, detailide modelleerimist ja nendest jooniste vormistamist. Samuti õpime, kuidas teha mudelist kenasid pilte.

 

Tõnis Ots (Usesoft AS, Autodeski poolt atesteeritud instruktor)

NB! Laboris toimub õppetöö instruktori juhendamisel praktilisi ülesandeid lahendades. Kui soovid kaasa teha, siis laadi alla ja paigalda Fusion 360 prooviversioon.

JÄRELVAATAMINE

Infraworks ja Civil 3D labor

AutoCAD Civil 3D on töövahend inseneridele teede, detailplaneeringute, geodeesia, keskkonnarajatiste jms projekteerimiseks. Võimaluste hulka kuuluvad mitmed maastiku ja rajatiste modelleerimisvahendid, georuumilised ja sadevete analüüsid, mahtude arvestus, dünaamilised mullatööde kalkulatsioonid jpm.

Autodesk InfraWorks on infravaldkonna disaini- ja planeerimisplatvorm, mis võimaldab infomudeleid reaalses kontekstis nii luua kui ka hallata. Peamisteks funktsiooniks on seejuures maa-ala ja teede- ja rajatiste koondmudelis planeerimine ja eskiistasemel modelleerimine ning seeläbi erinevate võimalike lahenduste kontseptsiooniline simuleerimine ja visualiseerimine.

Ootame laboratoorsele tööle geodeete, planeerijaid ja taristu projekteerijaid, kes soovivad tarkvara oma käega proovida. Laboratoorse töö käigus tutvume põgusalt tarkvara töökeskkonnaga ning vaatame, mis on esimesed sammud infra-mudeli loomiseks. 

 

Ingmar Aija (Usesoft AS, Autodeski poolt atesteeritud instruktor)

NB! Laboris toimub õppetöö instruktori juhendamisel praktilisi ülesandeid lahendades. Kui soovid kaasa teha, siis laadi alla ja paigalda Civil 3D ja Infraworks 30 päevane prooviversioon.

JÄRELVAATAMINE

3ds Max 2021 labor

3ds Max on tuntumaid vahendeid 3D-visualisatsioonideks. Sellest on kujunenud tööstusstandard suurimate stuudiote tööprotsessides, nii filmi- kui ka mängutööstuses, CGI’s.
Märkida tuleks 3DS Max’i head sidet Autodeski projekteerimistarkvaradega, tõstes selle kõrgele positsioonile arhitektuurses visualiseerimises.

Ootame laboratoorsele tööle spetsialiste, kes oma töös vajavad jooniste ruumilist esitlust ning sooviksid oma käega katsetada tarkvara võimalusi. Laboris teeme läbi harjutusi, mille abil ehk avaneb 3ds Max’i kui üsna põhjaliku ja keeruka tarkvara olemus. Muu hulgas anname ülevaate kasutajaliidesest, mudeldamisest, kaameratest, valgustamisest, materjalidest ning renderdamisest. Vestluse käigus anname soovitusi, millest alustada teekonda selle põneva tarkvara omandamisel.

 

Ivo-Ott Hirvesoo (Usesoft AS, Autodeski poolt atesteeritud instruktor)

NB! Laboris toimub õppetöö instruktori juhendamisel praktilisi ülesandeid lahendades. Kui soovid kaasa teha, siis laadi alla ja paigalda 3ds Max 30 päevane prooviversioon.

JÄRELVAATAMINE

AutoCAD 2021 labor

AutoCAD on oma olemuselt projekteerimistarkvara, mis võimaldab luua jooniseid kõige erinevamate valdkondade tarbeks.

Tänu oma universaalsusele on ta muutunud sisuliselt arvutijoonestamise standardiks.

Labori käigus demonstreerime programmi liidest ja põhilisi töövahendeid, samuti jooniste ülesehitust, väljatrükki, ning annotatsioonide, viirutuste ja blokkide kasutamist.
Lisaks käime läbi 2021 versiooni kõige kasulikumad uuendused – Trim ja Extend, neid läheb joonestamisel tihti vaja. Samuti vaatleme Quick Measure vahendit, mis on algusest peale olnud üks väga mõnus vahend.

 

Jaak Aavik (Usesoft AS, Autodeski poolt atesteeritud instruktor)

NB! Laboris toimub õppetöö instruktori juhendamisel praktilisi ülesandeid lahendades. Kui soovid kaasa teha, siis laadi alla ja paigalda AutoCAD 30 päevane prooviversioon.

Instruktorid

tonis3

Tõnis Ots

Usesoft AS
Autodeski poolt atesteeritud instruktor,
DoWisely OÜ konsultant

CV

Haridus: Tõnis on erialalt diplomeritud mehaanikainsener. Ta on omandanud magistrikraadi Tallinna Tehnikaülikoolis tootmistehnika erialal.

Tõnis omab CAD programmide kasutamise alal üle 15 aasta pikkust kogemust. Tema parimad teadmised on Autodeski mehaanika tarkvaradest Inventor, Vault, Autocad ja Fusion 360.

Ingmar_Aija

Ingmar Aija

Usesoft AS
Autodeski poolt atesteeritud instruktor,
InfraBIM konsultant

CV

Haridus: Eesti Maaülikool, veemajandus, MSc

Ingmar on InfraBIM OÜ konsultant ja juhatuse liige. Ettevõte on spetsialiseerunud suuremõõtmeliste taristu alaste projektide visualiseerimisele.

Samuti on ta töötanud projekteerijana ning on ka veel tänasel päeval Autodesk tarkvara konsultant.

Aastate jooksul on Ingmar nõustanud ning koolitanud paljusid Eesti taristu ehitus-ja projekteerimisvaldkonnas tegutsejaid kasutama Civil3D tarkvara.

ott-hirvesoo3

Ivo-Ott Hirvesoo

Usesoft AS
Autodeski poolt atesteeritud instruktor

CV

Haridus: Ivo-Ott on arhitekti kutse saanud Kunstiülikoolist.

Töötanud arhitektina erinevates büroodes Eestis ja Soomes. Aastast 1992 alustas tööd 3D visualiseerijana ja teeb seda tänapäevani. Kuigi tema töö objektid on põhiliselt ehitusvaldkonnas, on ta osalenud ka mitme tv-reklaamklipi tegemisel.

Oma põhitöö kõrvalt on Ivo-Ott Hirvesoo alates aastast 2007 andnud kursuseid 3DS Max tarkvara huvilistele Tallinna Tehnikakõrgkoolis, EKA’s ja mujal. Praegu töötab Ivo-Ott projekteerimisbüroos SITO-Yhtiöt (Espoo), Hirvesoo Arhitektibüroos Oü’s (Tallinn) ja Tallinna Tehnikakõrgkoolis. Ott on tunnustatud arhitekt ning 3D visualiseerimisproff, kes on ka Tallinna 3D projekti üks autoritest.

jaak-aavik

Jaak Aavik

Usesoft AS
Autodeski poolt atesteeritud instruktor

CV

Haridus: Jaak on lõpetanud nii Kunstiülikooli disainieriala kui Tehnikaülikooli sildade ja teede eriala.

Töötanud disaineri ja konstruktorina mitmetes ettevõtetes ja õppejõuna nii Kunstiülikoolis kui ka muudes kõrgkoolides.

Töötab Usesoftis CAD tarkvara konsultandi ja koolitajana alates aastast 2006.

Jaak on andnud välja mitmeid CAD tarkvara õpikuid ja arendanud CAD tarkvara koolitusmaterjale.

Koolituskalender

3ds Max, Civil 3D, InfraWorks, Fusion 360, Inventor ja AutoCAD tarkvara kursused

Info algavate koolituste kohta leiad koolituskalendrist.

Helistage: +372 6 305 105
Kirjutage: [email protected]