Konto

autocad-2021-badge

AutoCAD 2021 – mis on uut?

AutoCAD 2021 sisaldab jätkuvalt spetsialiseeritud vahendipakette (toolsets) ning saadaval on ka AutoCAD veebi- ja mobiilirakendus (vaata AutoCAD 2021 infograafikat). Jooniseid saab salvestada ja avada lisaks Microsoft Onedrive, Box, DropBox pilveteenustele ka Google Drive’s. Nähtav on joonise varasem ajalugu ning võid võrrelda Xref faile joonisest väljumata. Loe, mida Autodeski poolt atesteeritud instruktor ja AutoCAD spetsialist Jaak Aavik arvab uuendustest.

Kõige kasulikumad uuendused on Trim ja Extend, neid läheb joonestamisel tihti vaja. Samuti Quick Measure, mis on algusest peale olnud üks väga mõnus vahend. Nagu igas versioonis, lubatakse kiiremat graafikat, mis on ilmselt määrav eelkõige väga suurte failide puhul.
Valdkonnapõhiste vahendite kasutamiseks tuleb vahendipaketid eraldi paigaldada, kuid nende maksumus sisaldub täisversiooni rendihinnas. LT versioonil lisapaketid puuduvad.

Lisapaketid on järgmised:

  • AutoCAD Architecture
  • AutoCAD Electrical
  • AutoCAD Map 3D
  • AutoCAD Mechanical
  • AutoCAD MEP
  • AutoCAD Plant 3D
  • AutoCAD Raster Design

Telli uus AutoCAD või katseta prooviversiooni!

Peamised 2021 versiooni uuendused:

1. Joonise varasem ajalugu (Drawing History)
Joonise varemsalvestatud variandid on joonisest väljumata saadaval Ribboni paanil View > DWG History, kui need on salvestatud OneDrive’i, Box’i või Dropbox’i (ilmselt ka Google Drive-i).

2. Saab võrrelda Xref faile
Kaks erinevat Xrefi failide varianti on joonisest väljumata võrreldavad Compare käsuga.

3. AutoCAD Web App ja Google Drive integratsioon
Jooniseid saab salvestada ja avada pilveteenustes Microsoft Onedrive, Box, DropBox ja nüüd ka Google Drive’s. See on eriti käepärane mobiilseadmetega.

4. Lisatud on täiendusi programmeerimisvahendile AutoLisp

5. Vahend Quick Measure kuvab nüüd ka pindalasid ja perimeetreid

6. Käsud Trim ja Extend on oluliselt muudetud Enam pole vaja eelnevalt valida lõikavaid kontuure (Cutting Edges), vaid käsklused tunnevad vaikimisi ära võimalikud lõikavad või piirkontuurid, nii et käskluste rakendamiseks tuleb lihtsalt valida lõigatavad või pikendatavad kontuurid. Eelvaade näitab joonisel, mida lõigatakse. NB! lõigata saab ka kokkupuutuvaid kontuure, varem sai ainult lõikuvaid.

7. Muutunud on Blokkide sisestamise aken Blokkide sisestamisaknas Blocks on varasem vaheleht Other Drawings asendatud lehega Library, milles kuvatakse viis sagedamini kasutatud kataloogi kiiremaks blokkide leidmiseks.

8. Revision Cloudi kaarekeste mõõtmeid saab muuta käsuga REVCLOUDPROPERTIES

9. Käsklust BREAKATPOINT saab korrata Enter’i vajutusega

Ingliskeelsed kirjeldused on saadaval aadressil blogs.autodesk.com/autocad/autocad-2021 ja Help failide jaotuses What’s New.

Jaak Aavik
Autodeski poolt atesteeritud instruktor


Jaak Aavik on lõpetanud nii Kunstiülikooli disainieriala kui Tehnikaülikooli sildade ja teede eriala. Töötanud disaineri ja konstruktorina mitmetes ettevõtetes ja õppejõuna nii Kunstiülikoolis kui ka muudes kõrgkoolides. Töötab Usesoftis CAD tarkvara konsultandi ja koolitajana alates aastast 2006. Jaak on andnud välja mitmeid CAD tarkvara õpikuid ja arendanud CAD tarkvara koolitusmaterjale.

Loe lähemalt AutoCAD-i kursusest