Jekaterina Galkina
Jekaterina Galkina omandas insenerikraadi keskkonnatehnoloogias Tallinna Tehnikaülikoolist ning tal on ulatuslikud kogemused vee- ja kanalisatsioonisüsteemide planeerimisel ja projekteerimisel hoonetes ning välisvõrkudes.
Ta on töötanud valdkonna juhtivates ettevõtetes ning aidanud kaasa mitmete suurte projektide edukale lõpuleviimisele. Jekaterina on hetkel Merko Ehitus Eesti vee-ja kanalisatsioonisüsteemide insener. Enne seda töötas ta Sweco VK insenerina üle 4 aasta ning Novarc Group VK insenerina 5 aastat.
Jekaterina on pühendunud vee-, kanalisatsiooni tööstuse ja keskkonnaprobleemidega seotud küsimustele ning tunneb ka suurt huvi uute tehnoloogiate, sh BIM-i, rakendamise vastu, et tagada projekteerimise tõhusus ja täpsus.
Ta on osalenud mitmesugustel koolitustel, et täiendada oma teadmisi ja oskusi, sh BIM-i ja MagiCadi for Reviti koolitustel. Tema professionaalsed teadmised ja oskused on aidanud tal lahendada mitmesuguseid keerulisi probleeme, mis on seotud vee- ja kanalisatsioonisüsteemide projekteerimisega.
Miks AutoCADilt Revitile üle minna?
Mis ajendas sind Reviti kasutamist üldse proovima?
Tundsin suurt huvi kaasaegse projekteerimistööriista vastu. See on hea võimalus viia oma igapäevane töö uuele tasemele.
Kas on midagi, mida sa AutoCAD-ist Revitisse üleminekul teine kord teistmoodi teeksid?
Pigem mitte, sest nagunii kõik täpsemad küsimused ja teemad, mille kohta rohkem küsida ja millest paremini tahaks aru saada, tekivad reaalse töö käigus.
Mis on kolm kõige suuremat erinevust, mida sa kahe programmi vahel kohe tundsid?
Kõige suurem erinevus on kindlasti võimalus mudelit tervikuna üle vaadata, mitte korruste kaupa mitmes dwg failis.
Teine tähtis erinevus on projekteerimine nö. reaalajas ja maailmas, kus sa näed kohe ka teiste osade mudeleid ning ei pea selleks muud lisatarkvara kasutama (Tekla, jne.).
Kolmas väga tuntav erinevus on protsesside automatiseerimine, nt. mahtude tabelite täitmine, jooniste vormistamisel suur osa kirjanurkade infost täitub automaatselt ning ka jooniste väljastamine ning nimetamine on asjad, mida saab automatiseerida. See säästab väga palju tööaega.
Mis on omadus, mida Autocad pakkuda suutis, aga Revit ei suuda?
AutoCADis on ikkagi lihtne teha nö. „abi“ märkuseid, kasutades lihtsalt „polyline“ ja freeteksti. Seega projekti algfaasis eskiisi staadiumis on mingitel hetkedel võib-olla lihtsam kasutada AutoCADi, et kiirelt plaanidele märkusi teha.
Kas sa näed, et sul on võimalik edaspidi oma tööd konkreetselt Reviti kasutamise tõttu paremaks muuta?
Muidugi, sest tänu 3D-s projekteerimisele ja mudelis pidevalt reaalajas toimuvale kontrolli võimalusele välditakse kindlasti palju vigu projekteerimise käigus.
Kas sa soovitaksid AutoCAD-ist Revitisse üleminekut ka kolleegidele? Miks?
Soovitan kindlasti väga, alguses on võib olla keeruline, aga pärast tunned, et projekteerimine on mugavam ja ka kiirem.
Millist programmi sa näed kasutuses ka 30 aasta pärast? Miks?
Ma usun, et Revit on tuleviku projekteerimise tarkvara, mida kogu aeg arendatakse koos MagiCadiga ning need kaks tööriista koos teevad kindlasti inseneri elu lihtsamaks ka 30 aasta pärast.
Pildid Rae Riigigümnaasiumi tööprojekti mudelist
Jekaterina Galkinaga vestles Karli Aau, Revit MEP spetsialist ja koolitaja
Karli Aau
Usesoft AS, Revit MEP spetsialist;
Infragate Eesti AS, KVJVK-insener/BIM-koordinaator
+372 6 305 105
[email protected]
Haridus: Tallinna Tehnikaülikooli kütte- ja ventilatsiooni magistrikraad; Aalborgi Ülikool magistrikraad; Tallinna Tehnikakõrgkool, rakenduskõrgharidus
Karlil on veemajanduse valdkonna magistrikraad Aalborgi Ülikoolist ja KVJ valdkonna magistrikraad Tallinna Tehnikaülikoolist. Oma BIM teekonda alustas ta modelleerijana Eesti-Kanada firmas Ehvert Mission Critical, kust sai esimese praktilise kogemuse 3D mudelis tehnovõrkude projekteerimises.
Alates 2015 aastast liitus ta Novarc Group AS-ga, kus tegeles inseneri/BIM-koordinaatoriga ning sama ametiga jätkas alates 2018a. Endover KVB-s. Tänasel päeval töötab ta Infragate Eesti AS-is KVJVK inseneri/BIM-koordinaatorina. Tema põhifookus on endiselt tehnosüsteemidel.
Tutvu ka teemaga seotud koolituste ja toodetega
Revit tehnosüsteemide baaskursus
Karli Au poolt juhendatava kursuse eesmärk on anda baasteadmised tehnosüsteemide projekteerimiseks Revit programmiga.
Autodesk AEC Collection
Arhitektidele, inseneridele ja ehitajatele mõeldud BIM ja CAD töövahendid, mis toetavad projekti eskiisist ehituseni.