Konto

mockup_front_mep

8 küsimust MEP spetsialistile – Miks AutoCADilt Revitile üle minna?

8 küsimust MEP spetsialistile

Miks AutoCADilt Revitile üle minna?

NB! 27. mail algab Revit tehnosüsteemide baaskursus!

27. mail algab Autodeski koolituskeskuses Karli Aau poolt juhendatav Revit tehnosüsteemide baaskursus, mis annab head baasteadmised, kui planeerite tehnosüsteemide projekteerimisel AutoCADilt Revitile üle minna.

Vaata lähemalt

Jekaterina Galkina

Jekaterina Galkina omandas insenerikraadi keskkonnatehnoloogias Tallinna Tehnikaülikoolist ning tal on ulatuslikud kogemused vee- ja kanalisatsioonisüsteemide planeerimisel ja projekteerimisel hoonetes ning välisvõrkudes.

Ta on töötanud valdkonna juhtivates ettevõtetes ning aidanud kaasa mitmete suurte projektide edukale lõpuleviimisele. Jekaterina on hetkel Merko Ehitus Eesti vee-ja kanalisatsioonisüsteemide insener. Enne seda töötas ta Sweco VK insenerina üle 4 aasta ning Novarc Group VK insenerina 5 aastat.

Jekaterina on pühendunud vee-, kanalisatsiooni tööstuse ja keskkonnaprobleemidega seotud küsimustele ning tunneb ka suurt huvi uute tehnoloogiate, sh BIM-i, rakendamise vastu, et tagada projekteerimise tõhusus ja täpsus.

Ta on osalenud mitmesugustel koolitustel, et täiendada oma teadmisi ja oskusi, sh BIM-i ja MagiCadi for Reviti koolitustel. Tema professionaalsed teadmised ja oskused on aidanud tal lahendada mitmesuguseid keerulisi probleeme, mis on seotud vee- ja kanalisatsioonisüsteemide projekteerimisega.

Miks AutoCADilt Revitile üle minna?

Mis ajendas sind Reviti kasutamist üldse proovima?

Tundsin suurt huvi kaasaegse projekteerimistööriista vastu. See on hea võimalus viia oma igapäevane töö uuele tasemele.

Kas on midagi, mida sa AutoCAD-ist Revitisse üleminekul teine kord teistmoodi teeksid?

Pigem mitte, sest nagunii kõik täpsemad küsimused ja teemad, mille kohta rohkem küsida ja millest paremini tahaks aru saada, tekivad reaalse töö käigus.

Mis on kolm kõige suuremat erinevust, mida sa kahe programmi vahel kohe tundsid?

Kõige suurem erinevus on kindlasti võimalus mudelit tervikuna üle vaadata, mitte korruste kaupa mitmes dwg failis.

Teine tähtis erinevus on projekteerimine nö. reaalajas ja maailmas, kus sa näed kohe ka teiste osade mudeleid ning ei pea selleks muud lisatarkvara kasutama (Tekla, jne.).

Kolmas väga tuntav erinevus on protsesside automatiseerimine, nt. mahtude tabelite täitmine, jooniste vormistamisel suur osa kirjanurkade infost täitub automaatselt ning ka jooniste väljastamine ning nimetamine on asjad, mida saab automatiseerida. See säästab väga palju tööaega.

Mis on omadus, mida Autocad pakkuda suutis, aga Revit ei suuda?

AutoCADis on ikkagi lihtne teha nö. „abi“ märkuseid, kasutades lihtsalt „polyline“ ja freeteksti. Seega projekti algfaasis eskiisi staadiumis on mingitel hetkedel võib-olla lihtsam kasutada AutoCADi, et kiirelt plaanidele märkusi teha.

Kas sa näed, et sul on võimalik edaspidi oma tööd konkreetselt Reviti kasutamise tõttu paremaks muuta?

Muidugi, sest tänu 3D-s projekteerimisele ja mudelis pidevalt reaalajas toimuvale kontrolli võimalusele välditakse kindlasti palju vigu projekteerimise käigus.

Kas sa soovitaksid AutoCAD-ist Revitisse üleminekut ka kolleegidele? Miks?

Soovitan kindlasti väga, alguses on võib olla keeruline, aga pärast tunned, et projekteerimine on mugavam ja ka kiirem.

Millist programmi sa näed kasutuses ka 30 aasta pärast? Miks?

Ma usun, et Revit on tuleviku projekteerimise tarkvara, mida kogu aeg arendatakse koos MagiCadiga ning need kaks tööriista koos teevad kindlasti inseneri elu lihtsamaks ka 30 aasta pärast.

Pildid Rae Riigigümnaasiumi tööprojekti mudelist

Jekaterina Galkinaga vestles Karli Aau, Revit MEP spetsialist ja koolitaja

Karli Aau

Usesoft AS, Revit MEP spetsialist;
Infragate Eesti AS, KVJVK-insener/BIM-koordinaator

+372 6 305 105
[email protected]


Haridus: Tallinna Tehnikaülikooli kütte- ja ventilatsiooni magistrikraad; Aalborgi Ülikool magistrikraad; Tallinna Tehnikakõrgkool, rakenduskõrgharidus

Karlil on veemajanduse valdkonna magistrikraad Aalborgi Ülikoolist ja KVJ valdkonna magistrikraad Tallinna Tehnikaülikoolist. Oma BIM teekonda alustas ta modelleerijana Eesti-Kanada firmas Ehvert Mission Critical, kust sai esimese praktilise kogemuse 3D mudelis tehnovõrkude projekteerimises.

Alates 2015 aastast liitus ta Novarc Group AS-ga, kus tegeles inseneri/BIM-koordinaatoriga ning sama ametiga jätkas alates 2018a. Endover KVB-s. Tänasel päeval töötab ta Infragate Eesti AS-is KVJVK inseneri/BIM-koordinaatorina. Tema põhifookus on endiselt tehnosüsteemidel.

Tutvu ka teemaga seotud koolituste ja toodetega

REVIT_MEP_kursus

Revit tehnosüsteemide baaskursus

Karli Au poolt juhendatava kursuse eesmärk on anda baasteadmised tehnosüsteemide projekteerimiseks Revit programmiga.

2017 Architecture, Engineering & Construction Collection hero image. Rendering of an abstract composition designed and rendered in Autodesk(R) 3ds Max(R) software.

Autodesk AEC Collection

Arhitektidele, inseneridele ja ehitajatele mõeldud BIM ja CAD töövahendid, mis toetavad projekti eskiisist ehituseni.

Infopäring

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.