Konto

AutoCAD

Üksiku kihi kuvamine AutoCADis

Mulle esitati hiljuti küsimus, kuidas saaks AutoCADis kuvada ainult ühte kihti. Vastus on põhimõtteliselt lihtne: ülejäänud kihid tuleb varjata. Kuid kui kihte on palju, siis on nende ükshaaval varjamine tülikas. Esitan siin kaks kiiremat viisi kuidas seda teha.

Kihihalduri kasutamisega:

   1. Avage kihihaldur (Layer Properties Manager) klõpsuga Ribboni Layers paneeli vastaval ikoonil või sisestades LA.
   2. Aktiveerige kiht, mida soovite kuvada.
   3. Klõpsake suvalisel kihil ja valige paremklõpsuga Select All või sisestage Ctrl+A. Kõik kihid valitakse, need värvuvad valiku tunnusvärviga.
   4. Klõpsake mõnel Freeze ikoonil. Kuvatakse teade: This layer cannot be frozen because it is the current layer. See tähendab, et aktiivset kihti külmutada ei saa, mida ongi tarvis. Klõpsake Close. Joonisel kuvatakse nüüd ainult aktiivne kiht. Kui oleksite kasutanud väljalülitamist (ON), siis saaksite varjata ka aktiivse kihi, kuid sellisel juhul ilmub vastav küsimus.
   5. Kui soovite ülejäänud kihtide kuvamist taastada, valige kõik kihid uuesti ja klõpsake jälle Freeze ikoonil. Kihtide valiku tühistamiseks valige paremklõpsuga Clear All.

Layer Walk kasutamisega:

  1. Avage Layers paneeli laiendus ja klõpsake ikoonil Layer Walk. Dialoogaken kuvab helestatuna (värvilistena) kõik joonise kihid.
  2. Klõpsake soovitud kihil. Kihi sisu kuvatakse tööaknas. Võite üheaegselt valida ka mitu kihti Ctrl või Shift abil.
  3. Kui klõpsate Close, kuvatakse kõik kihid uuesti. Kui soovite jätta valitud kihti tööaknasse, tuleb eelnevalt eemaldada märge Restore on exit.

Jaak Aavik
Autodeski poolt atesteeritud instruktor


Jaak Aavik on lõpetanud nii Kunstiülikooli disainieriala kui Tehnikaülikooli sildade ja teede eriala. Töötanud disaineri ja konstruktorina mitmetes ettevõtetes ja õppejõuna nii Kunstiülikoolis kui ka muudes kõrgkoolides. Töötab Usesoftis CAD tarkvara konsultandi ja koolitajana alates aastast 2006. Jaak on andnud välja mitmeid CAD tarkvara õpikuid ja arendanud CAD tarkvara koolitusmaterjale.

Loe lähemalt AutoCAD-i kursusest