Juhend:
Süsinikuheitmete analüüs Autodeski tarkvaraga
Markus Vernik, BIM2LCA spetsialist


Sissejuhatus
Juhendites annab BIM4LCA spetsialist Markus Vernik ülevaate süsinikujalajälje arvutamise võimalustest kasutades Autodeski praktilisi tööriistu, nagu Forma ja Insight, mis lihtsustavad ja tõhustavad süsinikuarvutust.
1. Autodesk Forma projekti süsinikuheitmete analüüsiks
Autodesk Forma aitab teil luua kiire kontseptuaalse mudeli ning toetab varajases staadiumis tehtavaid valikuid koos reaalajas võrdluste ja kohese tagasisidega.
- Juhend räägib Rhinos valmistatud eskiisi viimisest Autodesk Forma rakendusse ja selle kehastunud süsiniku analüüsi teostamiseks ümbermudeldamisest.
- Seejärel määratakse analüüsiks olulised parameetrid.
- Näidatakse vaike või kohandatud süsiniku väärtuste kasutamist.
- Võrreldakse projekti erineva süsinikumõjuga lahendusi ja näidatakse ka erinevate piirväärtuste kasutamist.
2. Autodesk Insight hoone süsinikuheitmete analüüsiks
Autodesk Insight on kasutusel Revit mudeli kehastunud ja operatiivsüsiniku mõju analüüsiks.
- Võrreldakse süsinikumõju analüüsi aluseks oleva energiamudeli analüüsi erinevaid variante.
- Räägitakse, kuidas kehastunud süsiniku ja operatiivsüsiniku vähendamiseks tehtud valikud teinetest mõjutavad.
- Näidatatakse, kuidas lugeda energiamudeli põhjal tehtud süsinikuanalüüsi.
- Võrreldakse erinevaid projekti lahendusi ja näidatakse ka erinevate piirväärtuste kasutamist.
Juhendid koostas
Markus Vernik
BIM2LCA spetsialist
Markus Vernik on jätkusuutliku arhitektuuri ning hoonete elutsükli analüüsi (LCA) spetsialist, kelle fookuses on süsiniku jalajälje vähendamine ehitussektoris. Ta aitab arhitekte ja insenere süsiniku koguanalüüsi tööriistade kasutamisel, integreerides BIM-põhised lahendused (BIM2LCA) ja Autodeski tarkvara jätkusuutlike ehitusprojektide kavandamisse.
Markusel on rahvusvaheline kogemus nii teadustöös kui ka praktilistes projektides. Ta on täiendanud end Norra Teadus- ja Tehnikaülikoolis (NTNU), kus keskendus süsinikuanalüüsi modelleerimisele ja LCA tööriistade arendamisele. Samuti on ta osalenud Oslo keskkonnasäästlikes ehitusprojektides, panustades süsinikujalajälje hindamise ja optimeerimise lahendustesse.
Hetkel omandab Markus Eesti Kunstiakadeemias magistrikraadi (Master of Architecture – MArch) linnaplaneerimise ja regionaalarengu valdkonnas, süvendades oma teadmisi jätkusuutlikust ehitusest ja keskkonnateadlikust arhitektuurist.
Tema pidev enesetäiendamine ja praktiline kogemus nii Eestis kui ka Norras võimaldavad tal pakkuda ettevõtetele ja spetsialistidele teaduspõhiseid ja tehnoloogiliselt uuenduslikke lahendusi, aidates viia ehitusprojektid vastavusse rahvusvaheliste rohesertifikaatide (BREEAM, LEED, DGNB) nõuetega.
Seotud tooted
Infopäring
Võta ühendust
