AutoCAD on oma olemuselt projekteerimistarkvara, mis võimaldab luua jooniseid kõige erinevamate valdkondade tarbeks. Tänu oma universaalsusele on ta muutunud sisuliselt arvutijoonestamise standardiks.
Paljud projekteerimis- ja tootmisettevõtted vahetavad tehnika-alast informatsiooni just AutoCAD’i failide kujul. Eksisteerivad eraldi lisamoodulid ehituse, mehaanika, elektri jpm. valdkondade jaoks.
AutoCAD on turul juba alates aastast 1982 ja versioone on kaugelt üle kahekümne. Selle ajaga on seda maailmakuulsat tarkvara pidevalt arendatud ja kasutajale meelepärasemaks ning üha võimsamaks tehtud. Kuigi võib tekkida mõte, et mida veel on võimalik ühe üle kolmekümneaastase tarkvara puhul paremaks teha, siis seda on tegelikult hulganisti.
Praeguses ajas on 2D-joonestamise pool suhteliselt väljaarendatud ja kõik see, mis uues versioonis tekib, ei ole midagi põhjapanevalt uut. Kuid ei saa öelda, et uuendused ei aita kasutajal oma tööd mugavamalt või kiiremini teha. Pidev töö käib Autodeskis selle nimel, et tarkvara oleks kiirem käivitamisest sulgemiseni, arendatakse intuitiivsust. Näiteks kasvõi selline väike asi: UCS ikooni saab redigeerida temaga vahetult manipuleerides. St. uue koordinaatsüsteemi loomiseks ei pea menüüdest korraldust otsima, vaid saab UCS ikooni lihtsalt teise kohta lohistada. Või integreeritus pilveteenustega.
AutoCADi soetades tuleb silmas pidada, et 2D-s seda kasutades on ta puhtakujuline joonestusvahend, s.t kasutaja töötab joontega jm lihtobjektidega (võrdluseks: arhitekti-tarkvarad, nagu AutoCAD Architecture ja Revit Architecture, töötavad intelligentsete objektidega). Vajadusel midagi joonisel muuta tuleb see koht uuesti joonestada. Samuti tuleb käsitsi luua lõiked, vaated jms.
3D-s on võimalik luua objektidest ruumilisi mudeleid, neid erinevate nurkade all vaadelda ning ka visualiseerida, s.t lisada materjalid ja valgus ning siis genereerida tõetruu pikselkujutis. Lihtsustatud versioon AutoCAD LT ei sisalda 3D jooniste loomise vahendeid, küll aga avab neid, kuna failiformaat on sama.
AutoCAD on saadaval nii Windowsi kui ka Mac operatsioonisüsteemi jaoks. AutoCAD for Mac näeb välja nagu kõik teisedki Maci tarkvarad ning ei vaja töötamiseks Windowsi partitsiooni, BootCamp’i ega Parallels’i.
Müüakse neid erinevate toodetena. Ostmisel anna kindlasti teada, kumba versiooni soovid.