Konto

Veebiseminar: Autodeski lahendused süsinikuheitmete arvutamiseks

Veebiseminar 17. JUUNIL:

Autodeski lahendused süsinikuheitmete arvutamiseks

Markus Vernik, BIM2LCA spetsialist

17. JUUNI

11:00 – 12:00

Veebiseminar

Tasuta

Sissejuhatus

Aastaks 2028 muutub ka Eestis süsinikujalajälje arvutamine kohustuslikuks suurematele uusehitistele.

2030. aastaks laieneb see kõigile hoonetele ning lisandub ka nõue järgida kehtestatud süsiniku piirmäärasid.

ELi roheleppe kohaselt peavad liikmesriigid saavutama süsinikuneutraalsuse aastaks 2050.

Tundub, et aega oleks nagu oleks veel selle kiire asjaga… Tegelikult on aeg täpselt paras, et katsetama hakata, et õigeks hetkeks oleks sobivad lahendused töövalmis. 

Tulge kuulama!

Veebiseminari kava

Veebiseminari sissejuhatuseks annab BIM4LCA spetsialist ülevaate süsinikujalajälje arvutamise põhjustest ning poliitilistest, tehnoloogilistest ja andmepõhistest teguritest, mis seda mõjutavad. Samuti käsitleme klientide ootusi ja seda, kuidas mõista ehitatud keskkonna süsinikujalajälge kogu projekteerimisprotsessi vältel.

Seejärel tutvustame praktilisi tööriistu, nagu Forma ja Insight, mis lihtsustavad ja tõhustavad süsinikuarvutust.

 

1. Autodesk Forma projekti süsinikuheitmete analüüsiks

Autodesk Forma aitab teil luua kiire kontseptuaalse mudeli ning toetab varajases staadiumis tehtavaid valikuid koos reaalajas võrdluste ja kohese tagasisidega.

  • Räägime Rhinos valmistatud eskiisi viimisest Autodesk Forma rakendusse ja selle kehastunud süsiniku analüüsi teostamiseks ümbermudeldamisest.
  • Vaatame, kuidas määrata analüüsiks olulised parameetrid.
  • Näitame vaike või kohandatud süsiniku väärtuste kasutamist.
  • Võrdleme projekti erineva süsinikumõjuga lahendusi ja näitame ka erinevate piirväärtuste kasutamist.

2. Autodesk Insight hoone süsinikuheitmete analüüsiks

Autodesk Insight on kasutusel Revit mudeli kehastunud ja operatiivsüsiniku mõju analüüsiks.

  • Võrdleme süsinikumõju analüüsi aluseks oleva energiamudeli analüüsi erinevaid variante.
  • Räägime, kuidas kehastunud süsiniku ja operatiivsüsiniku vähendamiseks tehtud valikud teinetest mõjutavad.
  • Näitame, kuidas lugeda energiamudeli põhjal tehtud süsinikuanalüüsi.
  • Võrdleme erinevaid projekti lahendusi ja näidatakse ka erinevate piirväärtuste kasutamist.

Tutvu ka ülevaatega, mis käsitleb teemat “Jätkusuutlikkus arhitektidele: kuidas alustada?“.

Veebiseminari lektorist

profiil

Markus Vernik

BIM2LCA spetsialist

Markus Vernik on jätkusuutliku arhitektuuri ning hoonete elutsükli analüüsi (LCA) spetsialist, kelle fookuses on süsiniku jalajälje vähendamine ehitussektoris. Ta aitab arhitekte ja insenere süsiniku koguanalüüsi tööriistade kasutamisel, integreerides BIM-põhised lahendused (BIM2LCA) ja Autodeski tarkvara jätkusuutlike ehitusprojektide kavandamisse.

Markusel on rahvusvaheline kogemus nii teadustöös kui ka praktilistes projektides. Ta on täiendanud end Norra Teadus- ja Tehnikaülikoolis (NTNU), kus keskendus süsinikuanalüüsi modelleerimisele ja LCA tööriistade arendamisele. Samuti on ta osalenud Oslo keskkonnasäästlikes ehitusprojektides, panustades süsinikujalajälje hindamise ja optimeerimise lahendustesse.

Hetkel omandab Markus Eesti Kunstiakadeemias magistrikraadi (Master of Architecture – MArch) linnaplaneerimise ja regionaalarengu valdkonnas, süvendades oma teadmisi jätkusuutlikust ehitusest ja keskkonnateadlikust arhitektuurist.

Tema pidev enesetäiendamine ja praktiline kogemus nii Eestis kui ka Norras võimaldavad tal pakkuda ettevõtetele ja spetsialistidele teaduspõhiseid ja tehnoloogiliselt uuenduslikke lahendusi, aidates viia ehitusprojektid vastavusse rahvusvaheliste rohesertifikaatide (BREEAM, LEED, DGNB) nõuetega.

  • Registreeru veebiseminarile

    Veebiseminar toimub 17.06.2024 kell 11:00-12:00.


  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Seminar viiakse läbi MS Teams keskkonnas.

MS Teams kontot luua pole vaja. Koolitusel saate osaleda läbi tasuta Teamsi veebirakenduse, Teamsi töölauarakenduse või iOS/Android mobiilirakenduse.

Enne seminari algust saadetakse registreerunute e-postile kutse. Seminariga liitumiseks vajuta lihtsalt kutses olevale lingile tekstiga “Liitu Microsoft Teamsi koosolekuga” (Join Microsoft Teams meeting).


Laadige alla Microsoft Teams

Võta ühendust

Usesoft AS

+372 6 305 105
[email protected]

Tobaise 8, 10147 Tallinn

Kristel-Uibo