Konto

Fusion 360, 3D printimine ja CAM tarkvara labor

0 + km

Ülevaade modelleerimistarkvarast Fusion 360, 3D printimisest ja Autodeski CAM toodetest.

Saadaval järeltellimisel

Kategooria:

Lisainfo

Läbiviimise koht

Kursuse maht

Toimumise aeg
Päevakava

Toote kirjeldus

Sihtrühm
Labor on mõeldud tootearenduse, inseneritööga ja disainiga kokkupuutuvatele või sellest huvituvatele inimestele.

Labori sisu
9.30 – 12.30 demonstreeritakse Fusion 360 tarkvara kasutajaliidest ja põhilisi töövahendeid. Tutvustatakse parameetrilise 3D CAD põhialuseid. Vaadeldakse projektidega töötamist pilvekeskkonnas, detailide modelleerimist ja nendest jooniste vormistamist ning kuidas teha mudelist kenasid pilte. Vaadeldakse ka tugevusarvutuste ja CAM mooduleid. Programmi esitletakse vastavate harjutuste varal.

12.30 – 13:00 räägitakse 3D-modelleerimisest vastavalt 3D-printimisele ehk kuidas teha prinditavaid mudeleid ja mis on levinud vead. Räägitakse 3D printimise ajaloost, tehnoloogiatest, kasutamisvõimalustest ja printimise tulevikust. Prinditakse ka Fusionis loodud  mudel.

13.30 – 14.30 räägitakse CAM toodete turu arengutest ning CAM tarkvara kasutusvõimalustest. Tutvustatakse tootmisvaldkonnale suunatud Autodeski CAM tarkvara tooteid FeatureCAM ja PowerMIll. Vaata lähemalt Autodeski CAM toodete kodulehte.

Pane tähele! Start-up ettevõtetele, tudengitele, hobikasutajatele ning entusiastidele pakub Autodesk Fusion 360 tarkvara kasutamisvõimalust tasuta.

Vaata Fusion 360 baaskursuse tutvustust

Laboris läbitavad teemad

Labori algosas demonstreeritakse Fusion 360 tarkvara kasutajaliidest ja põhilisi töövahendeid. Tutvustatakse parameetrilise 3D CAD põhialuseid. Vaadeldakse projektidega töötamist pilvekeskkonnas, detailide modelleerimist ja nendest jooniste vormistamist ning kuidas teha mudelist kenasid pilte. Vaadeldakse ka tugevusarvutuste ja CAM mooduleid. Tarkvara esitletakse vastavate harjutuste varal.

Vahele räägitakse 3D-modelleerimisest vastavalt 3D-printimisele ehk kuidas teha prinditavaid mudeleid ja mis on levinud vead. Räägitakse 3D printimise ajaloost, tehnoloogiatest, kasutamisvõimalustest ja printimise tulevikust. Prinditakse ka Fusionis loodud mudel.

Labori lõpus räägitakse CAM toodete turu arengutest ning tutvustatakse Autodeski CAM tooteid.

Tõnis Ots

Laborit juhendab juhendab Autodeski poolt atesteeritud instruktor Tõnis Ots.
Tõnis on omandanud magistrikraadi Tallinna Tehnikaülikoolis tootmistehnika erialal. Omab CAD programmide kasutamise alal üle 15 aasta pikkust kogemust. Viimased 10 aastat olnud Autodesk Inventor programmi kasutaja ja konsultant.

Priit Norak

Noor TTÜ mehhatroonika tudeng ning pikaaegne 3D-printimise entusiast. 3D-printimise ning -modelleerimisega alustas 5 aastat tagasi hobina, kuid tänaseks on hobist välja kasvanud edukas tootearenduse ning 3D-printimise ettevõte 3DKoda OÜ (varasem Shaperize OÜ). Lisaks printimisele tegeleb aktiivselt ka noorte robootikute õpetamisega Saue gümnaasiumis ning arendab TTÜ tudengisatelliidi optikasüsteeme.

Karl Kalamägi

Autodeski CAM tooteid tutvustab CAM tarkvara edasimüüja Karl Kalamägi Baltic CAM OÜ-st. Karlil on 20+ aastat töökogemust ettevõtjana tööstuses Soome, Rootsi ja Saksa koostööpartneritega ja 6+ aastat kogemust CADCAM valdkonnas. Karl on õppinud TTÜ-s masinaehitust ning läbinud CADCAM koolituse Birminghamis.