Konto

Subscription

Subscription on tõlkes tarkvara litsentsi tellimus (ehk peaaegu nagu rent). Autodesk on läinud üle tarkvara tellimusmudelile ning alates 01.02.2016 on kadunud võimalus osta uusi üksiktoodete püsilitsentse. Edasimüüja kaudu saab litsentsi tellida või nö. rentida kvartaliks, 1, 2 või 3 aastaks. Tellimust saab vajadusel pikendada analoogselt Maintenance Subscriptioni paketiga.

Kui sul on püsilitsents ostetud enne 01.02.2016, siis selle kasutusõigust ära ei võeta. Kui antud litsentsiga on seotud Maintenance Subscription ehk versiooniuuenduste ja toe ettetellimispakett, siis sellega ei juhtu ka mitte midagi – kõik õigused ja teenused töötavad edasi. Samuti saab Maintenance Subscriptioni lepingut pikendada ka tulevikus. Autodeskil ei ole hetkeseisuga plaanis seda teenust sulgeda.

Rendilitsentsi eelised:

Tellimus ehk Subscription on paindlikum viis litsentside haldamiseks, võimaldab väiksemat kulu stardikapitali näol ja on järjest enam seotud pilveteenustega. Rendilitsentsi ideed ja tehnoloogiat arendatakse järjest rohkem  selles suunas, et klient saaks omale sobival ajal ligi just sellel hetkel vajalikule tarkvarale või teenusele.

  • Rendilitsents on paindlik – võimalus hallata oma kulusid ilma olulise eelinvesteeringuta. Näiteks võimalus kasutada tarkvara projektipõhiselt ja esitada tellijale tarkvara rendikulusid tegevuskuluna, mitte arvestada põhivarana.
  • Litsentside haldus – rendilitsentside puhul on litsentside lisamine ja eemaldamine lihtsam. Näiteks projekti arenedes võib tekkida ajutine vajadus lisada töökohti konsultantide jm töötajate jaoks.

Peamised erinevused püsilitsentsist:

  • Rendilitsents on üksiklitsents, mis antakse konkreetsele kasutajale, kuid kellel on õigus tarkvara installida ja seda kasutada mitmes asukohas/arvutis.
  • Ei pea eraldi Maintenance Subscriptioni ostma (versiooniuuenduste, tehnilise toe jm jaoks) – kõik see on juba hinnas sees.
  • Teenuse kasutamiseks peab kasutaja sisse logima.
  • Rendiperioodi pikendamine tuleks ära teha kindlasti enne perioodi lõppu.