Konto

Kuidas Roadplan BIM Collaborate Pro for Civil 3D-ga tööaega kokku hoidis

Kuidas Roadplan BIM Collaborate Pro for Civil 3D abil väärtuslikku tööaega kokku hoidis

Roadplan

Tartu põhjapoolne ümbersõit

2021

Klient

Roadplan on Eestis infrastruktuuride BIM projekteerimise eestvedaja. Oma läbipaistva ja tõhusa lähenemisega pakub Roadplan klientidele ajakohaseid ning uuenduslikke lahendusi.

Projekt

Väljakutse ning projekti eesmärk

Koroonapandeemia ajal alanud Tartu linna ümber rajatava mastaapse ehitusprojekti tõttu vajas Roadplani meeskond paremat ning tõhusamat viisi distantsilt koostöö tegemiseks.

Lahendus

Roadplani ehitusinsenerid kasutavad projekteerimisel Autodesk Civil 3D tarkvara, seega juurutati koostöö edendamiseks BIM Collaborate Pro for Civil 3D. Töövahend võimaldas inseneridel jagada Data shortcut-e ja pinnamudelid, luua töövooge ning pääseda projektifailidele ja andmestikule ligi igal ajahetkel ja igal pool.

Tulemus

Tartu põhjapoolse ümbersõidu ehitusprojekt saadi valmis õigeagselt ning oli oodatust enam läbimõeldud. Projekteerijatel oli aega tutvuda mitmete erinevate lahendustega ning valida nende seast välja parim. Versioonikontrolli tõttu oli projektis märkimisväärselt vähem vigu, samuti puudus vajadus mudelite eksportimise järele. Säästeti vähemalt mitu nädalat tööaega ning investeering tasus end igati ära.

Järeldus

Roadplan jäi lahendusega rahule ning nad jätkavad selle kasutamist ka projekti järgmistes etappides. Tulevastes projektides soovib Roadplan Autodesk Construction Cloud võimalusi lähemalt uurida, et pakkuda oma klientidele hästi läbimõeldud ning põhjalikult analüüsitud lahendusi kiiremini, aidates sealjuures kliendil säästa vajalikke ressursse.

Projektis kasutatud tooted ja teenused

Autodeski poolt pakutavad lahendused

  • Civil 3D
  • BIM 360 Collaborate Pro

Teenused

  • Tehniline abi
  • Tarkvaravahendite haldamine ja kasutamine

Võtke meiega ühendust

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.