Konto

Kingli Grupp

Kingli Grupp kasutab tootmise kiirendamiseks Inventoriga tehtud 3D mudeleid

Kingli Grupp OÜ / Haka pks Oy

Katajanokan Laituri Soome puitarhitektuuri lipulaev.

Hoones asuvad Stora Enso peakontor ja hotell ning mis on linnaelanike ja teenusepakkujate kohtumispaik ühes Helsingi parimas asukohas – Helsingi Lõunasadamas. Vaata videot: Katajanokan Laituri
Arendaja: Stora Enso
Arhitekt: Anttinen Oiva Arkkitehdit Oy.
Peaprojekteerija: Sweco

2023

Klient

Kingli Grupp OÜ valmistab fassaadielemente peamiselt Soome turule, vastutades keerukate unikaalsete arhitektuuriliste komponentide tootmiseks ettevalmistuse ning tootmise eest.

Ettevõtte emafirma Haka pks Oy Soomes on inseneride ja arhitektide meeskond, kes projekteerib erilahendusi, mida pole varem kasutatud ja ei kasutata ka hiljem. Viiakse ellu arhitektide visioone ning töötatakse välja unikaalseid arhitektuurilisi lahendusi.

Projekt

Väljakutse

Suurte unikaalsete objektide nagu Katajanokan Laituri komponentide tootmisel tekkis ettevõttel vajadus hübriidelementide tootmise ettevalmistust automatiseerida ja keerulisi lahendusi massjoonestada. Valdkonna peamine väljakutse on pea masinaehituse täpsusega ehituslike elementide joonestamine ja valmistamine, kasutades selleks väga erinevaid materjale ja arhitektuurilisi ning tehnilisi lahendusi. Joonised pidid jõudma tootmisse piisavalt kiiresti, et tootmine selle taga ootama ei peaks. Tootearendusel arvestati ka transpordi nõudeid, kuna tehas asub Saaremaal ja kasutab komplekteeritud toodete saatmisel praami. Praami transpordil on aga ranged piirangud ja toodet projekteerides peab ette teadma, kuidas on võimalik komponente veoautole pakkida nii, et auto kaal ja mõõtmed vastaksid nõuetele.

Projekti eesmärgid

Leida tehniline lahendus seoseliseks massmudeldamiseks, et saaks tootmiseks võimalikult kiiresti jooniseid väljastada ja vigu ennetada. Samuti planeerida koormate transporti.

Lahendus

Kingli Grupp lõi komponentidest 3D mudeli Autodesk Inventoriga ning kasutas jooniste muudatuste haldamisel ja kooskõlastamisel Autodesk Vault tarkvara.

Tulemus

Inventoriga tehtud detailne 3D mudel aitas kiirendada jooniste väljastamist ja 3D aitas ka vigu tuvastada – väikesi nüansse, mida 2D piltidel oli võimatu kokku viia, näiteks kui kaardus ja ristuvad pinnad omavahel puutusid. Inventoriga visualiseeriti ka nõuetele vastavad koormad. Komponendid valmisid õigeaegselt ja jõudsid ka kõik sobival ajal kliendini.

Järeldus

3D modelleerimine võib olla just see võti, mis avab ukse unikaalsete ja keerukate ideede maailma. Kingli grupp OÜ inseneri Heigo Vitsuri sõnul on oluline alustada 3D mudeldamisest ja alati võib tagasi liikuda 2D peale, kui selgub et pole nii suurt detailsust vaja. 3D mudeliga tuleb võimalike probleemide olemus tunduvalt varem välja.


Komponendi dwfx mudel

Pildid

Tootmises

Objektil

3D mudeliga leitud ristumine

Koorma visualiseerimise joonis

Projektis kasutatud tooted ja teenused

Autodeski poolt pakutavad lahendused

  • Inventor
  • Vault
  • AutoCAD

Teenused

  • Koolitus ja konsultatsioon
  • Tehniline abi
  • Tarkvaravahendite haldamine ja kasutamine

Võtke meiega ühendust

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.