Konto

Innopolis valis platvormi, mis tagab sujuva koostöö

Innopolis valis platvormi, mis tagab sujuva koostöö

Innopolis Insenerid

Punane 17 kogukonnamaja projekt

2022

Klient

Innopolis Insenerid on arhitektuuri- ja inseneribüroo, mis on viimase 15 aastaga omandanud kogemust pea kõiki tüüpi hoonete projekteerimisel, siis peamiste märksõnadena võib välja tuua meditsiini, ravimitööstuse ja avalike hoonete projektid.

Ettevõte rõhub oma mitmekülgsusele, kus arhitektuuri-, konstruktsiooni-, tehnosüsteemide- ja projektijuhtimise tiimide koostöös luua klientidele terviklikuim ning keskkonnasäästlikuim lahendus.

Projekt

Väljakutse

Peamiseks vajaduseks projektiga alustades oli leida lahendus, mis võimaldaks ühendada rahvusvahelist tehnosüsteemide projekteerijate tiimi ühte töökeskkonda, mille ülesseadmine ja haldamine oleksid võimalikult vähese admin/IT kuluga. Samuti oli tähtis koostöökeskkonna töökindlus, mis kiire projekti tempo jooksul ei saaks tiimitööd takistavaks ja kasutaja töökogemust halvavaks teguriks.

Projekti eesmärgid

Tehnilise poole pealt oli projekti üheks eesmärgiks võimaldada projektitiimil maksimaalselt keskenduda projektlahenduste välja töötamisele minimaliseerides kõik tekkida võivad tehnilised takistused. Teiseks valida keskkond, mille funktsionaalsus aitab kaasa sujuva koostöö tekkimisele.

Lahendus

Tehnosüsteemide projekteerijad kasutasid Autodesk Architecture, Engineering & Construction (AEC) Collection tarkvarade paketti ning Autodesk Construction Cloud pilvepõhiselt platvormilt Autodesk Docs ja BIM Collaborate Pro lahendusi. Autodesk Docs koostöökeskkonnas hoiti Reviti tsentraalmudelit kui ka kõiki mudelis vajaminevat alusinfot (IFC-d ja DWG-d). BIM Collaborate Pro võimaldas pilvepõhist (loe: riigipiiride ülest) üheaegset koostööd (Revit Cloud Worksharing) ühes Reviti tsentraalmudelis.

Tulemus

Tänu valitud tehnoloogiale said püstitatud eesmärgid täidetud – Autodesk Docs keskkonna ülesseadmine ja haldamine oli lihtne, Revit tsentraalmudelis (Revit Cloud Worksharing) töökindluses tõrkeid ei tekkinud ning Autodesk Desktop Connectori ja -Docsi koostöö funktsionaalsusi kasutati heal meelel. Kokkuvõtlikult sai tiim tegeleda oma põhitegevusega – projekteerimisega.

Järeldus

Tuleb valida oma võitlused ning määrata fookus – kas kasutada lahendusi ja keskkondi, mis oma töökindluselt ja funktsionaalsuselt ei ole tänapäeva projekteerimise temposid arvestades piisavad või kasutada keskkondi, mis ei vaja igapäevast putitamist ning ei röövi aega ega hajuta tähelepanu tähtsamaist. Innopolis väärtustab sujuvust ning töökindlust.

Mudelid


Punane 17 kogukonnamaja arhitektuurne IFC mudel


Punane 17 kogukonnamaja VK IFC mudel


Punane 17 kogukonnamaja KVV IFC mudel

Pildid

Projektis kasutatud tooted ja teenused

Autodeski poolt pakutavad lahendused

  • Autodesk Construction Cloud (Autodesk Docs+Autodesk Desktop Connector)
  • BIM Collaborate Pro (Revit Cloud Worksharing)
  • Revit
  • AutoCAD

Teenused

  • Tehniline abi
  • Tarkvaravahendite haldamine ja kasutamine

Võtke meiega ühendust

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.