Konto

Autodesk hakkab nukkudega mängima

Autodesk allkirjastas koostööleppe ühe suurima ja tuntuima mänguasjatootjaga Mattel, kelle portfooliosse kuuluvad muuhulgas Barbie ja Monster High nukud. Plaani kohaselt saavad tulevikus väikesed põnnid ise mänguasja kujundada ja selle 3D printerist välja printida. Selleks luuakse spetsiaalsed lihtsalt kasutatavad äpid, mis baseeruvad Autodeski Spark-platormil. Viimane on avatud platvormil modelleerimistarkvara koostööks 3D printeritega.

Kõlakad räägivad, et äppe peaks juba 2015. aasta teises pooles näha saama. Ja kellel endal 3D printerit käepärast võtta pole, saab vastava teenuse kaudu enda disainitud uue mänguasja Mattelilt tellida. Julgeme arvata, et seda teenust meie riigis vähemalt niipea pakkuma ei hakata. Igatahes on see projekt kasulik ka Autodeskile endale, kes soovib oma uut Emberi nimelist 3D printerit promoda.

Hetkel ei ole veel teada, mis tootesari sellise lisafunktsionaalsuse juurde saab, samuti ka see, kas hakatakse lubama tervete nukkude 3D printimist või ainult aksessuaaride printi. Loodetavasti on tulemus samm edasi loomingulise mängu/õppimise vallas, kus ühendatakse füüsiline ja digitaalne maailm.