Konto

Komplektkursus – AutoCAD alg + 2D + SketchUp PRO baaskursus

1 076 + km

Kursus annab vajalikud oskused toote disainimiseks kaasaegsete digivahenditega. Komplektkursuse läbinud kuulaja valdab töövõtteid nii tasapinnalise (2D) jooniste loomiseks, lugemiseks kui töötlemiseks AutoCADis ning omandab baasoskused SketchUP Pro tarkvaraga. Soovi korral saate kaasa tasuta AutoCAD e-algkursuse!

Lisainfo

Kursuse maht

Läbiviimise koht

Päevakava

Toote kirjeldus

Kursuse esimene osa – AutoCAD algkursus – annab esmase ülevaade tasapinnalise (2D) joonestamise võimalustest AutoCAD-iga ning valmistab kuulajad ette AutoCADi põhikursuse läbimiseks, et vältida seal takerdumist ning võimaldada keskenduda põhikursusel käsitletavatele teemadele. Algkursuse tempo on põhikursusest aeglasem ja käsitlusviis põhjalikum.

Vaata AutoCAD algkursuse õppekava

Kursuse teise osa – AutoCAD 2D põhikursuse – eesmärk on tutvustada peamisi tasapinnaliste (2D) joonistega töötamise vahendeid AutoCAD-is: liitjooni, kihte, väljatrükki, annotatsioone, blokke, viirutusi jms, et koos algkursusel omandatud joonestamise kogemusega saavutada põhilised oskused ja ülevaade programmist.

Vaata AutoCAD 2D põhikursuse õppekava

Kursuse kolmanda osa – SketchUp PRO baaskursuse – eesmärgiks on tutvustada programmi Sketchup kasutamise võimalusi ja õpetada võtteid 3D jooniste loomiseks.

Vaata SketchUp PRO baaskursuse õppekava

Kursuse lõpetanu oskab:
– kasutada esmaseid tasapinnalisi (2D) joonestusvahendeid ja -võtteid AutoCAD-is;
– kasutada esmaseid tasapinnaliste (2D) jooniste modifitseerimisvõtteid AutoCAD-is;
– seadistada mõõteobjekte ja mõõtmestada tasapinnalisi (2D) jooniseid;
– kasutada tasapinnaliste (2D) jooniste töötlemisel vajalikke vahendeid (liitjoon, annotatsioon, plokk, viirutus);
– opereerida kihtidega;
– seadistada tasapinnaliste (2D) jooniste väljatrükki;
– tasapinnalisi (2D) jooniseid välja trükkida;
– Luua SketchUP Pro-ga arhitektuursete ja ka diskreetsete objektide ruumilisi mudeleid nii „tühjalt kohalt“ kui ka tasapinnaliste jooniste (näiteks .dwg) alusel ning kuvada neid päikesevalguse ja varjudega;
– Luua (SketchUP PRO versioonis) jooniste lehti, mis on varustatud mõõtmete, annotatsioonide, kirjanurkade jms paberjooniste atribuutidega;
– Laadida ja kasutada Warehouse’ saidilt valmis mudeleid ja lisamooduleid.

Sihtrühm
Komplektkursus on loodud neile, kes pole varem AutoCAD’iga professionaalsel tasemel kokku puutunud, kuid kellel on vajadus seda tööalaselt kasutada ning soovivad tarkvara tasapinnalise (2D) joonestamise võimalustest ka põhjalikumat ülevaadet. Kursuse edukaks läbimiseks on vajalik omada ettekujutust ruumilisest situatsioonist ja selle esitamisest tasapinnalisel meediumil (paberil, arvuti ekraanil). Samuti peaks kursusel osaleja valdama Windowsi või OSX operatsioonisüsteeme tavakasutaja tasemel (oskama navigeerida andmekandjatel failide leidmiseks ja salvestamiseks). Vajalik on ka arusaamine vektor- ja pikselgraafika olemusest ja erinevustest.

Kursuse sisu
Kursus toimub AutoCAD ja SketchUP Pro tarkvara baasil, kus kõik teemad töötatakse läbi vastavate harjutuste sooritamisega. Lisaks saavad kuulajad kirjaliku õppematerjali, mis sisaldab teemade kirjeldusi koos harjutuste illustratsioonidega ja lahenduskäigu kirjeldusega. Ülesannete rõhk on peamiselt ehituslikel joonistel. Iga kursuse läbinu saab tasuta kaasa kursuste konspekti, mis sisaldab rohkem ülesandeid kui klassis käsitletakse, pakkudes nii võimalust iseseisvaks tööks ja täites mingil määral õpiku funktsioone. Kõigil kursusel osalejatel soovitatakse alla laadida AutoCAD 30 päevane tasuta prooviversioon ja SketchUP Pro 30 päevane tasuta prooviversioon, siis saab harjutamist „kodus“ jätkata.

Kursusel läbitavad teemad:

AutoCAD algkursuse programm

1. Tutvumine AutoCADi liidesega (interface)
2. Joonestusala, malljoonised (Templates), navigeerimine joonisel
3. Jooned ja punktid, koordinaadid, otsekaugus
4. Lihtsamad joonestusvahendid: joon, ring, ristkülik, hulknurk
5. Lihtsamad modifitseerimisvahendid: teisaldamine, kopeerimine, pööramine, massiivid

AutoCAD põhikursuse programm

1. Joonestamine kihtidel
2. Liitjooned ja splainid; liitjoonte modifitseerimine
3. Jooniste lugemine; info jooniselt.
4. Mudeli ruum ja paberi ruum, vaateaknad
5. Plokid ja nende redigeerimine
6. Välisviited (Xrefid)
7. Viirutused
8. Hoone plaani ja vaadete koostamine
9. Jooniste sätestamine väljatrükiks

SketchUP Pro baaskursuse programm

1. SketchUpi keskkond, töövahendid.
2. Tasapinnaliste kontuuride joonestamine.
3. Ruumiliste objektide genereerimine tasapinnalistest kontuuridest.
4. Liigutamine ja pööramine. Napsamine (Inference).
5. Grupid ja komponendid. Palett Outliner. Komponentide laadimine 3D Warehouse lehelt.
6. Objektide omavaheline suhtlus (lõikumine, Solid Tools).
7. Materjalid ja värvused. Valgus ja värjud.
8. TIN pinnad (maastikud)).
9. Stseenid ja animeerimine.
10. Objektide sidumine fotodega. Geograafilise asupaiga seadistamine. Google Earth.
11. Layout. Vaadete asetamine joonise lehele. Joonise mõõtmestamine.
12. Lisamoodulid (Extensions). Nende tähtsus ja allikad.

Küsi lisainfot

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Instruktorid

Hele Järv

Usesoft AS, Autodeski poolt atesteeritud instruktor

Haridus: Hele Järv on Tallinna Tehnikaülikooli keemia- ja materjalitehnoloogia teaduskonna puidutöötlemise eriala magistrant ning on lõpetanud Tallinna Tehnikakõrgkooli ehitusarhitektuuri eriala. Töötanud arhitektina mitmetes ettevõtetes. Hele töötab Usesoftis tarkvara konsultantiga alates aastast 2015 ja AutoCAD koolitajana alates aastast 2019.

Jaak Aavik

Usesoft AS, Autodeski poolt atesteeritud instruktor

Haridus: Jaak on lõpetanud nii Kunstiülikooli disainieriala kui Tehnikaülikooli sildade ja teede eriala. Töötanud disaineri ja konstruktorina mitmetes ettevõtetes ja õppejõuna nii Kunstiülikoolis kui ka muudes kõrgkoolides. Töötab Usesoftis CAD tarkvara konsultandi ja koolitajana alates aastast 2006. Jaak on andnud välja mitmeid CAD tarkvara õpikuid ja arendanud CAD tarkvara koolitusmaterjale.

Kadri Maikov

Usesoft AS, Autodeski poolt atesteeritud instruktor

Haridus: Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuur, (PhD). Kadri Maikov on Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuri eriala lektor. Ta annab loenguid nii Eestis kui Soome ülikoolis HAMK (University of Applied Sciences). Kadri on teinud mitmeid haljastusprojekte ja võistlustöid aktiivselt alates 1999 aastast. Ta kuulub mitmesse peamiselt maastikukujundusega tegelevasse liitu ning kirjutab aktiivselt populaarteaduslikel kui ka teaduslikel teemadel.

Sulle võib meeldida ka…